Adana Valisi sözünün arkasında


Atış, "15 çocuk doğurtabilen babalar, çocuklarına da bakmak zorundadırlar."Adana Valisi İlhan Atış, yasa dışı gösterilere katılan çocukların ailelerine bazı yaptırımların uygulanmasıyla ilgili yaptığı açıklamalara yöneltilen eleştirilere; "Bu konuda nereden, hangi yerden tepki gelirse gelsin kesinlikle kararlıyız" dedi.
"ERKEKLER BAŞINA ÇORAP GİYDİ"
Atış, son zamanlarda Türkiye'de bir oyun oynandığı ifade ederek, şöyle devam etti: "Benim bildiğim Anadolu erkeği, kadını merttir. Çocuklarını tehlikeli bölgelere sürmez. Tehlikeli bölgeler varsa kendisi gider. Ama son zamanlarda ülkemizde başına çorap giymiş erkekler, polisin önüne 6-7 yaşlarındaki çocukları sürerek, arkasından da hamile kadınları göndererek eylem yaptıklarını düşünüyor.
Atış, olaylarda polis ve jandarmanın temkinli davrandığını, bir çocuğun bile yerde sürüklenmediğini ve burnunun dahi kanamadığını anlatarak, şunları söyledi: "Çocuklarımız o gün yeşil kartla tedavi oldukları sağlık ocaklarını taşlıyorlar.
O gün okudukları okulların camlarını kırıyorlar. O gün hasta komşuyu almaya gelen ambulansı taşlıyorlar. Biz ne yapıyoruz, bunlar çocuk olduğu için sesimizi çıkarmıyoruz. Bir tek çocuğun burnu kanamamıştır, bir tek çocuk yerlerde sürünmemiştir. Çünkü biz ülkemizin geleceğini çocuklarda görüyoruz. Ancak doğurmasını bilen analar, çocuklarına da bakmak zorundadırlar. 15 çocuk doğurtmayı başarabilen babalar, çocuklarına da
bakmak zorundadırlar. Başka hiç bir çaresi yok. Onlar bakmazlarsa biz baktıracağız." (İHA)

ensonhaber