Paksüt'ün dinlenmesine TAKİPSİZLİK


Osman Paksüt'ün dinlenildiği iddia edilen soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün dinlenildiği ve izlenildiği iddiasına ilişkin yürütülen soruşturmada, ''herhangi bir delile ulaşılamaması'' nedeniyle ''kovuşturmaya yer olmadığına'' karar verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Paksüt'ün dinlenildiği ve izlenildiği iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet Savcısı Vahdet Polatkan tarafından yürütülen soruşturmada, ''kovuşturmaya yer olmadığına'' karar verildiği, ancak imla ve şekil hataları olduğu gerekçesiyle onaylanmayan kararın, bilahare düzeltilerek, yeniden görevli Cumhuriyet Başsavcıvekiline sunulduğu ve sonra yeniden onayladığı kaydedildi.

Kararda, Osman Paksüt'ün dinlenildiği ve izlendiği hususunda delile ulaşılamadığından ''kovuşturmaya yer olmadığı'' kararı verildiği belirtildi.

Soruşturma aşamasında ise Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt'ün ise yeminli tanık olarak ifadesine başvurulduğu ifade edildi.


ensonhaber