Öcalan Bahçeli'ye destek verdi


TÜRKİYE ELDEN GİDİYOR dedi, Bahçeli'ye destek verdi.Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan tutuklu bulunduğu İmralı cezaevinden avukatları aracılığıyla açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Bu haftaki görüşmesinde 'Türkiye elden gidiyor' diyerek yine şaşırtan Öcalan, Bahçeli-Erdoğan tartışmasında da MHP liderine destek verdi.

BAHÇELİ'YE DESTEK
Başbakan Erdoğan'ın gündemdeki sözleri ve buna karşı gelişen tepkiler üzerine konuşan Öcalan şunları söyledi: "Birçok yazarın Erdoğana tepki göstermesi önemlidir tabii. Bir şeylerin farkındalar, bu nedenle bu tepkileri gösteriyorlar. Erdoğan'ın bu söylemi tabi ki çok tehlikeli. Ben MHP milliyetçiliğini biliyorum. Bu söylem Bahçeli öncesine ait. MHP bile, Türk Kürt halkının kardeşçe olmasa da bin yıldır birlikte yaşadıklarını biliyor. Bir çatışmanın ne sonuçlar yaratacağını görüyorlar. Erdoğan'ın söylemi onların milliyetçiliğini de aşan bir söylem."

'TÜRKİYE ELDEN GİDİYOR, BEN BUNU ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORUM'
"Türkiye halkına sesleniyorum. Kendi demokratik liderliklerini yaratmaları gerekiyor." diyen Öcalan yine ilginç bir çıkış yaptı: "Benim daha önce önerdiğim Demokratik Kongre Partisi gibi oluşumlar geciktirilmeden hayata geçirilmelidir. Dar anlamda sol demiyorum, Türkiye’deki tüm demokrat çevreler, aydın ve yazarlar, bu çalışmaya katılmalı. Kendi demokratik öncü önderlerini çıkarmak için gerekli çalışmalar yapılmalı. Bırakalım Kürtleri, benim şu anki mücadelem tüm Türkiye halkları içindir. Türkiye elden gidiyor. Ben bunu önlemeye çalışıyorum. Sosyalist Demokrasi Partisi, Ufuk Uras ve ÖDP Türkiye'de demokratik bir ortamın gelişmesi için çalışmalılar".

ensonhaber