Milli iktidarı oluşturacağız


Kirli medya, kirli siyaset, kirli bürokrasinin oluşturduğu saadet zincirini, rüşvet, yolsuzluk çarklarını yıkacağız.


BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, alternatifsizliğin, diktatörlükte, faşist rejimlerde olduğunu, demokrasilerde alternatifin mutlaka bulunduğunu belirterek, ''Kirli medya, kirli siyaset, kirli bürokrasinin oluşturduğu saadet zincirini, rüşvet, yolsuzluk çarklarını yıkacağız'' dedi.

BBP'nin geçen hafta yapılan 7. Olağan Kongresi'nde oluşan Merkez Karar Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin görev dağılımının belirleneceği toplantı, Sürmeli Otel'de yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Yazıcıoğlu, BBP olarak ''ülkenin içinden geçtiği kritik süreci çok iyi tahlil etmek zorunda olduklarını'' belirterek, ülkenin sorunlarını çözecek milli iktidarı ortaya çıkaracaklarını söyledi.

Yazıcıoğlu, 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimleri de hatırlatarak, parti kurullarında görev alacaklara seslendi. ''Koş denen yere koşacaksınız, namluya sürülmüş mermi gibi nerede ne hedef varsa oraya gideceksiniz'' diyen Yazıcıoğlu, Türkiye'nin her yerinde aday göstereceklerini, her ili, ilçeyi kendi durumuna göre, parti teşkilatlarıyla konuşarak belirleyeceklerini anlattı.

AK Parti iktidarının ekonomi politikalarını eleştiren Muhsin Yazıcıoğlu, ''Türkiye'yi suni teneffüsle yaşar hale getirdiler. Sanal bir alemde olduğumuz, sahte baharlarla oyalandığımız anlaşılmış oldu'' diye konuştu.

Muhsin Yazıcıoğlu, üretime, milli sermayeye dayanan, sürdürülebilir bir ekonomi hedeflediklerini belirterek, milli iktidarı amaçladıklarını anlattı.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, ''Alternatifsizlik, diktatörlükte, faşist rejimlerde olur. Alternatifsizlik, siyaset mühendislerinin bize dayatmasıdır. Demokrasilerde alternatif mutlaka vardır. Kirli medya, kirli siyaset, kirli bürokrasinin oluşturduğu saadet zincirini, rüşvet, yolsuzluk çarklarını yıkacağız'' dedi. (AA)

ensonhaber