Hakkari'de PKK operasyonu


Operasyonda terörist eylemleri yönlendirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi, tutuklandı.Hakkari'de düzenlenen operasyonda terör örgütüne yardım yataklık ettikleri ve terörist eylemleri yönlendirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi, tutuklandı.

Hakkari Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Jandarma Komutanlığınca yürütülen çalışmalar sonucu, Yüksekova ilçesinde terör örgütünün dağ kadrosuyla irtibatlı olduğu, terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri tespit edilen, örgütün her türlü lojistik desteğini sağlayan, eleman temin eden, bölgedeki askeri birliklerin faaliyetlerini rapor eden, askeri birliklerin intikali esnasında yapılacak terörist eylemleri yönlendiren ve örgütün propagandasını yapan E.K, H.T, İ.A, H.D ve R.T'nin gözaltına alınarak sorgulandıkları belirtildi.

Emniyette sorguları tamamlanan 5 kişinin, Van Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildiği belirtilen açıklamada, bu kişilerin, ''Terör örgütüne bilerek isteyerek yardım etmek'' suçundan tutuklandığı ifade edildi.

Açıklamada, güvenlik güçlerinin, bölge halkının huzur ve güvenliği için, bölücü terör örgütü ve yandaşlarına yönelik operasyonlarına aralıksız ve kararlı bir şekilde devam ettiği kaydedildi. (AA)

ensonhaber