'Mersin'i CHP'den alacağız'


DEVLET Bakanı Kürşad Tüzmen, iyi bir adayla yerel seçimlerde CHP'nin elinden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı alacaklarını söyledi.Bakan Tüzmen, adaylık için kendi adının geçmesini ise "Dedikodu" olarak yorumladı.

SAHİL BANDI PROJESİ YAKINDA
Mersin'de AKP Tarsus ilçe teşkilatının 3'üncüolağan genel kuruluna katılan Devlet Bakanı ve Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen, Tarsus'a ilk geldiğinde `3 T' sözü verdiğini, ticaret ve taşımacılığı geliştirdiklerini, şimdi sıranın turizme geldiğini söyledi. Tarsus- Kazanlı sahil bandı projesinin yakında hayata geçirileceğini söyleyen Bakan Tüzmen, "Burada 10 bin yatak kapasiteli tesisler yapılacak ve en az 5 bin kişiye iş istihdamı sağlanacak. Tarsus'un Karboğazı bölgesi turizme kazandırıldı. Burada kayak pistleri yapılıp Mersin ve Tarsuslular'ı kayakla tanıştıracağız. Turizm çalışmalarımız yakında meyvesini verecek" dedi.

"Tarsus'a havaalanı yaptıracağız" müjdesini veren Bakan Tüzmen, şunları söyledi:

"Bu havaalanı Adana ile Mersin'in arasında olacak. Adı da herkesi kucaklayacak olan Çukurova Havaalanı olacaktır. Buraya herkes sahip çıkacaktır, bu sayede taşımacılık ve turizm gelişecektir."

`MERSİN'İ DE ALACAĞIZ'
CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 9 yıldır çöp sorununu çözemediğini iddia eden Bakan Tüzmen, kendilerinin kısa sürede belediyenin yapamadığı bu görevi üstlenip çöp sorunun çözdüklerini iddia etti. İsminin adaylık için geçmesinin dedikodu olduğunu da ifade eden Tüzmen, "Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na benim adımı verenler dedikodu üretiyor. Oraya çok temiz ve dürüst bir arkadaşımızı aday gösterip seçimleri sizlerin desteği ile alacağız" diye konuştu.
YUSUF TEMEL YENİDEN BAŞKAN
Tarsus Spor Salonu'nda yapılan AKP Tarsus İlçe kongresinde tek listeyle gidilen seçimde mevcut Başkan Yusuf Temel yeniden başkanlığa getirildi.

ensonhaber