Soygunda çatışma: 1 ölü


Soygun sırasında güvenlik görevlisi silahını çekince çatışma çıktı.Adana'da, 3 soyguncu, bir bankaya ait otomatik para makinasına para koyan görevlileri soymak istedi. Güvenlik görevlisi silahını çekince çatışma çıktı. Soyguncular bir otomobili gasp edip kaçarken, vurulan güvenlik görevlisi 28 yaşındaki Ekrem Biçer şehit oldu.

Turgut Özal Bulvarı'ndaki bir banka şubesine ait bankamatiğin önünde meydana geldi. Zırhlı araçla bankamatiğe gelen banka çalışanı ile güvenlik görevlisi para koymak için çalışmaya başladı. Bu sırada bankamatiğe gelen çantalı şapkalı 3 kişi, silahlarını çekerek görevlilerden bankamatiğe koymak istedikleri paraları istedi. Bankacılar, sihahlı tehdide rağmen parayı vermemekte direndi. Güvenlik görevlisi Ekrem Biçer silahını çekince çatışma çıktı. Çatışmada güvenlik görevlisi Ekrem Biçer, ağır yaralanırken, zanlılar silah tehdidiyle durdurdukları 01 TR 028 plakalı otomobili durdurarak gasp edip kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine gelen ambulansla Adana Numune Hastanesi'ne götürülen güvenlik görevlisi ise yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Olay yerinde yapılan incelemede 21 boş kovan bulurken zanlıların yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyonlar yapıldı.

ensonhaber