+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Bunlar da İlahiyatçı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Bunlar da İlahiyatçı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956763

  Tanımlı Bunlar da İlahiyatçı

  İLAYİHATÇILAR KAVGASI
  'Allah ile Aldatmak' kitabının yazarı Yaşar Nuri Öztürk, eşini danışmanı ile alldattığı ortaya çıkınca zor günler geçirmişti. Bu olay üzerine Yaşar Okuyan, HYP ile yaprığı ortaklığa son vermişti. Bu olaylar nedeniyle zor günler geçiren Öztürk, anlaşılan sinirleri yıpranmış olmalı ki, kendisini eleştiren Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi'ye verdiği cevapta ağza alınmayacak hakaretler kullandı.

  BUNLAR MI İLAHİYATÇI?
  Sık sık 'gerçek İslam' üzerine yazılar yazan Yaşar Nuri Öztürk, kendisine yöneltilen bir eleştiri karşısında küfürler savurması, 'Bu nasıl ilahiyatçı' dedirtti. 'İslam'ın hoşgörü dini' olduğunu sık sık dile getiren ilahiyatçılarımız, aralarındaki polemiklerde en ağır küfürleri kullanmaktan geri kalmıyor. Şüphesiz bu durum, dini konularda bu isimlerin söyleyecekleri sözleri merakla takip eden kamuoyunun gözünden de kaçmıyor.

  İşte Yaşar Nuri Öztürk'ün kendisini eleştiren Eygi'ye verdiği ağır hakaretler içeren cevabı..


  "HURAFE SOYTARISI!"
  Hurafe soytarısına açık mektup (1)

  Sen! Dişleri dökülmüş, gözlerinin nuru uçmuş, fesat ve gıybet yaratığı hurafe soytarısı!


  Sen; bir zamanlar ‘Yeşil Kuşak İslamı’ adındaki ABD yapımı sömürü dinine ve emperyalizme uşaklık ediyordun, şimdilerde ise itibar göremediğin bir cemaate öfken yüzünden ABD ve dinler arası diyalog düşmanı kesildin.

  Ona buna ‘din baronu’ diye saldırıyorsun.

  Uzun zamandan beri sakladığın paslı dişlerini yeniden çıkararak, ‘ikiyüzlü varakpâre’de iki kez de bana saldırmışsın.

  Neymiş efendim!

  Ben, Hürriyet Com.tr’deki ‘Korsan İslamlar’ başlıklı yazımda “İslam Kur’an’dadır, gerçek İslam’ı Kur’an’da bulursunuz; Batılıların icat ettikleri Ilımlı İslam’da, BOP İslamı’nda değil” demişim.

  Allah şehadetini kabul etsin!

  Evet, aynen öyle diyorum. Bununla kastettiğim, Kur’an’ın onaylamayacağı bütün ‘sözde İslamlar’ı dışlamaktır.

  Sen buna katılmıyorsun, denetim hakkını Kur’an’a vermeyi kabul etmiyorsun.
  Allah, beni benim bu imanımla, seni de senin o imanınla haşretsin! Kimin âhiretinin berbat olduğunu o zaman görürsün.

  "HAYSİYETSİZ YOBAZ"
  Benim ‘Kur’an’daki İslam’ adlı kitabımı, söz ve söylemimi sünneti dışlamak olarak anlamak tam bir ....., bunu halka bu şekilde propaganda etmekse tam bir namussuzluktur.

  Kur’an, “Peygamber’e uyun!” demiyor mu? Defalarca diyor. O halde, Kur’an’daki İslam, Peygamber’e uymayı otomatik olarak içermektedir.


  Haysiyetsiz yobaz! Bir adam, hem Kur’ancı hem de Kur’an’ın tebliğcisi olan Hz. Peygamber’i dışlayıcı nasıl olur? Senin ruhun, idrakin, vicdanın, insanlığın, insafın yok mu?

  Senin hiç değilse hayvanlığın da mı yok?

  Benim ‘Kur’an’daki İslam’ demem, İslam’ı anlatırken bu tarzı seçmem, tevhit dininde din adına son sözü söyleyen kaynağın da tek olması gerektiğine vurgu yapmak içindir. Elbette ki İslam’ın din kaynağı denince sadece Kur’an’ın anlaşılmadığını biz de biliriz. O bir teknik, ilmî meseledir. Benim söylediğim ise İslam’ın temel ilkesi olan tevhit (birlik) umdesine vurgu yapmaktır.

  Aynı vurgu, benim ifadelerimin aynısıyla, yüzlerce muvahhit bilgin tarafından asırlardır yapılıyor. Bu vurgu, benden daha ısrarlı ve keskin ifadelerle Gazalî gibi bir bilgin tarafından bile eseri el-Müstasfa’da yapılmıştır.


  Sen bunları bilir misin? Bilebilme şansın var mı?

  Ben, ‘Kur’an’daki İslam’ derken ilk miyim, tek miyim? Hayır! Benden önce yüzlercesi var. Ben gökten inmedim, yerden bitmedim. İslam mirasının eserlerini, ulemasını izleyerek bu noktalara geldim.

  "ŞİRK HAMALINDAN DİN Mİ ÖĞRENECEĞİM"
  Hayatımda bir gayrımüslim okulun önünden bile geçmedim. Baba ocağında, aynı zamanda hocam olan babamdan ana dilimden önce Kur’an dilini, Türk alfabesinden önce Kur’an alfabesini öğrendim. Türkiye’de ve Batı mekteplerinde 30 yıl Arap Dili ve Edebiyatı, Kur’an ilimleri okuttum.

  Bütün bunlardan sonra, her şeyi bir kenara koyup da senin gibi hurafeci, örtülü şirk hamallarından din mi öğreneceğim?


  Dinde son sözü söyleyecek kaynak vurgusu başkadır, dinin kaynakları vurgusu başkadır. Sen bunların farkını anlayacak ilme, irfana, deneyime, en önemlisi iyi niyete sahip misin?

  Bütün kaynakların son denetleyicisinin, son hüküm merciinin Kur’an olduğunu, olması gerektiğini inkâr edebilir misin? Edersen, İslam adı altında İslam düşmanı oryantalistlerin ekmeğine yağ sürmüş olmaz mısın?

  Benim anlatmak istediğim işte bu.

  Ama senin gibi kara cahil bir hurafe soytarısı bu incelikleri ya hiç anlamıyor yahut da anladığı halde iblisane bir siyasetle anlamazlıktan geliyor. Kalem elinde, aklına geleni yazıyorsun. Sömürdüğün tek şey, bu konuları gereğince bilmeyen halkın duygularıdır.

  Buna tenezzül edecek kadar düşük bir adamsın sen. Tıpkı bütün hurafeci, echel yandaşların gibi…

  "KUR'AN'I 9 YAŞINDA EZBERLEDİM"
  Bir defa şunu bil:

  Ben, Kur’an’ı, en büyük hocam olan babamın önünde üç yaşında öğrendim, 9 yaşımda ezberledim. Onbeş yaşıma geldiğimde, yine o babanın verdiği eğitimle, İslam din kaynaklarının ana kitaplarını özgün dillerinden okuyabiliyordum. Sonraki yıllarım ve hizmetlerim, milletimizce bilinmektedir.

  "KİTAPLARIM BEST SELLER OLDU"
  Senin gibi kıskançlık marazına yakalanmış nankörler itiraf etmese de, kırk yılı aşkın zamanım, şükürler olsun, İslam’a, insana, ilme, irfana hizmetle geçti. Binlerce öğrencim ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir. Her biri ‘best seller’ olmuş altmış küsur kitabın altında imzam var.

  Ve hâlâ sürüp giden hizmetlerimin heyecanı ve şükrü içindeyim.

  "...... BİR EDA İLE KIVIRIP DURUYORSUN"

  Aşağı yukarı aynı yaşlardayız. Bu süre içinde sen ne yaptın, söyler misin?

  Daha bir eleştiri yazısını, muhatabının adını açıkça zikrederek yazacak mertliğe ulaşamamışsın. ..... bir eda ile kıvırıp duruyorsun.


  Ama yazamazsın! Hayatında bir gün olsun maskesiz dolaşmadın; mertçe, yiğitçe konuşmadın.

  İslam tarihi, İslam fıkhı ile ilgili eleştiriler yaptığım için, beni, ‘ulemaya kafa tutmak’la itham ediyorsun.

  Senin Müslümanlığın bu mu!

  Eleştirisiz ilim, irfan, tekâmül olur mu? Eleştiri yapmayacaksak yıllarımızı bilgi edinmek için neden harcadık?

  Kur’an bize, kendisinden başka eleştirilmez kitap, Hz. Peygamber’den başka eleştirilmez kişi olmadığını öğretmedi mi? Bunun aksini düşünmek şirk alâmeti değil midir?

  Sen Şintoist misin? Ecdada, ulemaya mı tapıyorsun sen?

  Ben Kur’an müminiyim. Ulemayı hem başımın üstünde tutacak kadar sever, sayarım; hem eleştiririm. Ulema bundan asla rahatsız olmaz. Sen kimsin de ulema adına ahkâm kesiyorsun!

  Senin gibi kara yürekli eblehlerin, ‘tekfir’ edecek kadar saldırdıkları İmamı Âzam’ın, sahabîleri bile eleştirdiğini bilmez misin? Nitekim İmamı Âzam, bu tavrı yüzünden senin gibi echel yobazların ağır hücumlarına uğramıştır. Sen bunları belki de bilirsin ama hesabına, saplantılarına ters düştüğü için saklarsın.
  ensonhaber

 2. #2
  Aranan Üye kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  Karanlıklar
  Mesajlar
  1.905
  Tecrübe Puanı
  107374525

  Tanımlı Ce: Bunlar da İlahiyatçı

  İnsanlar artık Yaşar Nuri Öztürk'ün kim olduğunu biliyorlar onun Siyasi otorite için istediği Fetvayı verecek kadar keskin ve satılık bir kaleme sahip olduğunu biliyorlar bu yüzdende onun söylediklerine artık itibar etmiyorlar Çünkü Ecdadı ve ulemayı eleştirmek onun gib birine düşmez Siyasette yer ve makam sahibi olmak için çırpınan Sayın Yaşar Nuri Popüleritesinin bitmesini hazmedememiş ve yeniden ön plana çıkmak için Herkese karşı panik atak içinde çaresizce saldırmaktadır. ama artık insanlarımız okumakta ve görmektedirki Dinimizi Hocalardan yada Hoca geçinenlerden değil Aslı olan Kuran ve Sünnet seniyesinden öğrenmektedirler işte bu yüzdendirki Sayın Yaşar Nuri ve Onun gibi düşünenler yavaş yavaş tarihin tozlu raflarına doğru ilerlemektedirler Onların son çırpınışlarıda onları kurtaramayacaktır. Çünkü
  "Hak geldi Batıl zail oldu"
  Bu güzel haber için paylaşım için emek için size teşekkürler
  Saygılar

 3. #3
  Üye duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  198
  Tecrübe Puanı
  35007344

  Tanımlı Ce: Bunlar da İlahiyatçı

  yaşar nuri öztürk'ü özel hayatıyla degil prof.Yaşar nuri öztürk olarak eleştirmek lazım özel hayatındaki duygu ve hisleri düşünceelri ayrı din adamı düşüncesi ayrı

 4. #4
  Aranan Üye kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  Karanlıklar
  Mesajlar
  1.905
  Tecrübe Puanı
  107374525

  Tanımlı Ce: Bunlar da İlahiyatçı

  Sayın Duygu
  Yaşar Nuri Öztürk'ü Özel hayatı yada Din Adamlığı ile eleştirmek için bu yorumu yazmadık çünkü bizim için ikisininde birbirinden farkı yok tabi bizim bakış açımız mutlaka insanların başka bakış açıları vardır. ve Biz her bakış açısına saygı duyarız Çünkü Adına Din dediğimiz ve gönülden inandığımız Bizim Yüce dinimiz kimse için kötü düşünce beslememizi emretmez Hep İyilikten ve Adaletten yanadır. Bir gün Adil ve Alim olan bir Zalim ve Zelil olabilir çünkü İslam çok ince bir çizgidir. bu çizgiden Alimlerde çıkabilir bizde Bu yüzden yorumu fazla uzatıp kimsenin kafasını bulandırmak istemeyiz. Sadece Bize göre olan düşüncelerimiz hep aynıdır. Biz Sayın yaşar Nuri Öztürk'ün artık İslam dinine hizmetten çok çıkar ilişkisi için dini kullandığını gördüğümüz için bu yorumu yazdık ve her zamanda yazarız. Çünkü Din Kisvesinden gelir amaçlayanlar yüzünden bugün halkımız Dini yanlış tanımışlar ve yaşamışlardır. bundan dolayı sizin yorumunuza katılmasakta saygı duyarız.
  İyilik melekleri ve mutluluklar sizinle olsun

  Saygılar

 5. #5
  Üye duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  198
  Tecrübe Puanı
  35007344

  Tanımlı Ce: Bunlar da İlahiyatçı

  o zaman bu durumda birçok örnek var kurtreis aslında olaylara tek bir bakış açısı ile bakmak bence o kişinin konumuna emegine saygısızlık gibi düşünüürm ben ayrıca örnek verdiginiz olayda yaşar nuri öztürk gibi bir din adamını degil yalnızca dini istirmar yapan herkesi eleştirmek gerekir sizin yorumunuza istinaden sizin bahsetmiş oldugunuz o ince çizgide her renk var malesef alimde var alim olmayıp yorum yapanlarda var.Madem bu din kisvesinden yorum yaptınız bende bu yoruma bir açılım eklim bizi halkışu an etkileyen yaşar nuri öztürkün yorumundan yaptıklarından ziyade baştaki yetkililerin gelir amaçlamalarını tartışalım şu an için biz halk için bu daha önemli ve dini istirmara son diyelim...

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-14-2011, 18:23
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-28-2010, 17:25
 3. BunLar Cok Hos : )
  By Fréed0m~ in forum Moda
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-15-2009, 20:12
 4. Bütün Bunlar Düş Şarkı Sözü (Grizu Bütün Bunlar Düş)
  By ~aTRoPa~ in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 11:25
 5. Çok Güzel Hareketler Bunlar,Çok Güzel Hareketler Bunlar resimleri,hakkında
  By [A$!! kIıZz] in forum BKM - Çok Güzel Hareketler Bunlar (Ç.G.H.B)
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 09-10-2008, 17:27

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375