Şüpheli araçta esrarengiz silahlar


Yol kontrolü sırasında durdurulan lüks araçta, üç adet Glock marka silah ele geçirildiAraçta bulunan 3 kişinin üzerinden sahte askeri tanıtım kartları çıktı.

Araçta gözaltına alınan Volkan Tutar'ın Tuğba Özay'ın adının karıştığı Akmerkez'deki saldırıya katıldığı ortaya çıktı.

Cuma günü Bağcılar'da yol kontrolü yapan motorize polis ekipleri, 34 MMT 06 plakalı lüks otomobili durdurarak arama yaptılar. Araçta, 3 adet suikast silahı olarak bilinen Glock marka tabanca ve sahte askeri tanıtım kartları çıktı.

Edinilen bilgilere göre, yol kontrolü yapan polisler 34 MMT 06 plakalı lüks aracı durumundan şüphelenerek durdurdular.

Üç kişiyi araçtan indiren ekipler, yaptıkları aramada torpido gözünde ve koltukların altında 3 adet Glock marka silah ele geçirdi. Araçtan indirilen kişilerin yapılan üst aramasında ise askeri tanıtım kartları çıktı. Kartları inceleyen polis ekipleri sahte olduklarını tespit ederek üç kişiyi gözaltına aldı.

Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde sorgulanan Volkan Tutar, kardeşi Oktay Tutar ve Veysel Şanlı bugün Beşiktaş'ta ki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Adliye'de Savcı tarafından sorgulanan üç kişi daha sonra mahkemece tutuklandı.

AKMERKEZ SALDIRISINA KATILDIĞI BELİRLENDİ
Öte yandan, Volkan Tutar'ın Akmerkez'de Tuğba Özay nedeniyle Yaşar Öz'ün adamı Cabbar Kibaroğlu ile Akın Büyükoğlu arasında çıkan çatışmada bulunduğu da polis tarafından tespit edildi.

Cabbar Kiboroğlu ile birlikte Akmerkez'de bulunduğu tespit edilen Tutar'ın, olaydan bir süre sonra Şişli'de silahlı uğrayıp bacağından yaralandığı belirtildi. Tutuklanan Volkan Tutar'ın babası Mehmet Emin Tutar'ın ise Adana'da jandarma sorumluluk bölgesinde bulunan bir parkta kafasına sıkılan tek kurşunla öldürüldüğü öğrenildi. (Hüriyet)

ensonhaber