Önder Sav'a da TAKKE GİYDİRİN


Baykal'ın çarşaflı kadınlara CHP rozeti takması Bekir Coşkun'u kızdırdı..
Deniz Baykal'ın Sultangazi'de CHP'ye katılan türbanlı, çarşaflı kadınlara CHP rozeti takması, yeni bir tartışmayı da başlattı. Kimi kesimler 'CHP nihayet halka açıldı' diyerek bu durumu olumlu karşılıyor. Ancak bu açılımı sakıncalı bulanlar da var.

Hürriyet yazarı Bekir Coşkun, Baykal'ın bu açılımına en sert tepkiyi gösteren isimlerin başında geliyor. Baykal'ın bu gidişle Başbakanlık koltuğuna oturabileceğini savunan Coşkun, türbanlı-çarşaflı seçmenin bilinçsiz olduğunu ve Baykal'ın işin kolayına kaçtığını savundu..

İşte Bekir Coşkun'un CHP'nin türbanlı-çarşaflı açılımını yerden yere vuran yazısı..

CHP İKTİDARA YÜRÜYOR
Gazetelerde-televizyonlarda kara çarşaflı-türbanlı kadınları CHP’ye iltihak ederken görünce bunu anladım demek ki...

CHP iktidara yürüyor...

Nitekim Deniz Baykal dahi türbanlı-çarşaflı hanımları görünce anladı ki başbakan olmakta.

İşte buuuuu...

ÖNDER SAV'A DA DANTELLİ KÜLAH GİYDİRİN
Bir başka toplantıya da dergáh cemaatinden cüppeli-sarıklı birkaç kara sakallı mürit katıldı mı... Ve Genel Sekreter Önder Sav, kenarı dantelli külah edinip, toplantıların ortasında kafasına geçirdiği gibi, arada bir "Tekbiiirrrr..." diye bağırdı mı?...

Kim tutar CHP’yi...

Geriye kalıyor, Baykal’ın gidip Başbakanlık’taki koltuğa huzur içinde oturması...

Müthişşş...

AKP VE CHP YER Mİ DEĞİŞTİRİYOR?
AKP’liler son zamanlarda "laik cumhuriyet", "Atatürk" sözcüklerine sarılırken, dinin siyasete alet edilmesini istemeyen CHP’nin medyanın karşısına türbanla-çarşafla çıkması, "Acaba yer mi değiştiriyorlar?" sorusunu akla getirse de, bu doğru değil...

CHP; aydın-çağdaş-bilinçli-tepkili seçmenler için bir şey üretemediğinden... Onları motive edip harekete geçiremediğinden, türbanlı-çarşaflı kesimi deniyor sadece.


ensonhaber