CHP'nin TOPBAŞ'I DEVİRME PLANI


İstanbul için sürpriz aday.. 5 VAKİT NAMAZ KILAN ESKİ CEOİstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için, isimler havada uçuşuyor. O kadar çok isim dolaşıyor ki, duyduklarımıza her gün bir yenisi ekleniyor. AKP, İstanbul’da Kadir Topbaş’la yola devam kararı alırken, CHP’de ise sürpriz bir isim gündeme geldi.

BİRÇOK İSİM GÜNDEME GELDİ
Aday adaylık sürecine bakacak olursak, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için ortaya atılan ilk isim İlhan Kesici oldu. CHP’nin sağa açılımı başlattığı isim olan Kesici’ye, sonraki günlerde, Kemal Kılıçdaroğlu, Cem Kozlu, Cem Boyner, Başaran Ulusoy gibi isimler eklendi.

Ancak son günlerde CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için, yeni bir isim gündeme geldi.

SÖZ KESİLMİŞ OLABİLİR
Hatta bu isimle CHP’nin söz kestiği bile konuşuluyor. Öyle ki CHP’nin dışında diğer partilerin de bu ismi AKP’ye karşı desteklemesi üzerinde çalışma sürdürülüyor. Çok az kişinin bildiği bu sürpriz isim, Koç Holding’in eski üst düzey yöneticilerinden Cengiz Solakoğlu. İşinin yanı sıra kendisini eğitime adayan Solakoğlu’nun, aday adaylığını medya dünyasından birkaç yazar, işadamı ve çok az sayıda siyasetçinin bildiği kulislerde dillendiriliyor.

5 VAKİT NAMAZINDA
Solakoğlu, 38 yıllık Koç Holding maratonunda çeşitli üst düzey görevlerde yer aldı. Beko’nun genel müdürlüğü, dayanıklı tüketim grubu başkanlığı ile yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunduktan sonra 2002’de, isim ve soyadının baş harflerinden oluşan (CS) Danışmanlık Şirketi’ni kurdu. İş ve eğitim dünyasındaki başarılı çalışmalarıyla ismi bu kez siyasette gündeme gelen, Erzurumlu Solakoğlu, yakın çevresinde 5 vakit namaz kılması, hacca gitmesi, saygın kişiliği ve Türk sanat müziğine hayranlığı ile tanınıyor. Sağ kesimden de oy alması beklenen Solakoğlu, 65 yaşında.

Akşam

ensonhaber