TÜRKİYE SOKAKTA BULUNMADI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısında partililere sesleniyor.. Bahçeli Grup konuşmasına hayatını kaybedeb son gazi Albay Mustafa Şekip Birgöl'e başsağlığı dileyerek başladı. Bahçeli, son dönemde Türkiye'ye yönelik bir saldırı başlatıldığını belirterek, "Türkiye sokakta bulunmamıştır" şeklinde tepki gösterdi.

KIBRIS'TA 2 DEVLET KABUL EDİLMELİ
MHP lideir Bahçeli, KKTC'nin kuruluşunun 25. yıldönümünü kutladı. Bahçeli, Kıbrıs'ta iki devletli bir çözümden vazgeçilmesinin mümkün olmadığını belirterek, AKP'nin Kıbrıs konusunda Annan Planı'na sahip çıakrak Kıbrıs'ı gözden çıkardığını savundu.

BAŞBAKAN'IN CEHALETİ KONUŞTUKÇA ORTAYA ÇIKIYOR
Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli, "Sayın Başbakan icraat yapamadıkça konuşuyor. Başbakan'ın cehaleti konuştukça ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Hakkari'de yaptığı konuşmada da 'Ya sev ya terk et' diyerek , yeni bir skandala imza atmıştır. Daha sonra kamuoyundan gelen tepkiler üzerine, bu sözün patentinin MHP'de olduğunu savunmuştur. Ancak bu söz MHP'nin söylemi değildir. Bizim milliyetçiliğimiz birleştirici ve bütünleştirmecidir" şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM KOVMAK DEĞİL
Bahçeli, 'Bu topraklarda yaşamak istemeyenleri bu topraklardan kovamak değil, bu aziz vatanda yaşama isteğini aşılamaktır" diyerek, Erdoğan'ı eleştirdi.

ALEVİLERİN SORUNLARI GÖRMEZDEN GELİNEMEZ
Alevilerin bir takım sorunları olduğunun görmezden gelinemeyeceğini söylyen Bahçeli, "Alevi kardeşlerimizin sorunlarının kaynakları ve çözümleri, konuşulması ve tartışılması en zor konulardan biri olmuştur. Bu konuda sağlıklı bir tartışma ortamı maalesef yaratılamamıştır. Bunun nedeni tarihten gelen karşılıklı önyargılardır. Bu sorunalrın çözümü, devlet ve toplumun temel sorunalrındandır. Bu konuda Alevilerin inanç önderleirne ve kurumlarına, ünüversitelere de büyük sorumluluk düşmektedir." şeklinde konuştu.

ALEVİLİK POLİTİK AKIM DEĞİL İNANÇTIR
Bahçeli, "Alevilik bir inanç konusudur. Buna ideolojik ve siyasi bir muhteve katılmaya çalışılmamalıdır. Cemevi cami karşıtlığı gibi algılanmamalıdır. Alevi vatandaşlarımıza yönelik aşağılayıcı ifadelerden kaçınılmalıdır. MHP oalrak Alevi vatandaşlarımızın taleplerinin anlaşılması için bir karşılıklı hoşgörü ortamının yaratılması için MHP üzerine düşen görevi yerine getirecektir" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN SONUNDA KRİZİKABUL ETTİ
Hükümetin ekonomik kriz konusunda meselenin ciddiyetini geç anladığını belirten Bahçeli, "'Bizde mortgage yok TOKİ var' diyerek krizi geçiştiren Başbakan, nihayet G-20 zirvesi için gittiği ABD'de kabul etmiştir. Sayın Başbakan, yine yurt dışında türkiye'nin iç meseleleri ile ilgili açıklama yapma alışkanlığını sürdürmüştür. Ancak yine de olumlu bir gelişmedir" şeklinde konuştu. Bahçeli, ekonomik kriz konusunda hükümet üyeleri arasında bir görüş ayrıulığı ve kafa karışıklığı olduğunu savundu.
ensonhaber