ASAM'da görev değişimi


ASAM Başkan Vekili Doç. Dr. Çağrı Erhan, görevinden bugün itibariyle ayrıldığını açıkladı.Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Başkan Vekili Doç. Dr. Çağrı Erhan, görevinden bugün itibariyle kendi inisiyatifiyle ayrıldığını bildirdi.

Erhan, yaptığı yazılı açıklamada, akademik çalışmalarına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü olarak devam edeceğini belirtti. Erhan, şunları kaydetti:

''Hiçbir zaman çıkar odaklarının ve iktidarların güdümüne girmediği ve ulusal çıkarları her şeyin üzerinde tuttuğu için zaman zaman içeride ve dışarıda sistemli saldırılara maruz bırakılan ASAM düşüncesini belirlemiş kadroların, ASAM'da veya bir başka mekanda önümüzdeki dönemde ülkemize aynı derecede değerli hizmetler vermeye devam edeceğine olan inancım tamdır. Mekanlar ve makamlar geçici ama hissiyat, düşünce ve sağlıklı belirlenmiş istikametler kalıcıdır.''

DP GENEL BAŞKANLIĞINA ADAY OLMUŞTU
Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Çağrı Erhan, partisinin 6 Ocak 2008'de yapılan 4. Olağanüstü Büyük Kongresinde genel başkanlığa aday olmuştu. Erhan, kongrede 529 delegenin oyunu alarak genel başkan seçilen Süleyman Soylu karşısında 271 oyda kalmıştı.


ensonhaber