Baykal'dan türbanlı CHP'li savunması


Çarşaflı AKP'ye oy verince oluyor da, NEDEN CHP'YE OY VERMESİN


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP'nin Meclis Grup toplantısında partililere hitap etti.

BAŞBAKAN IMF'YE NEDEN GİDİYOR
Hükümet ekonomi politikalarını eleştirerek konuşmasına başlayan Deniz Baykal, "Bu hükümet 6.5 yıldır ekonomik açıdan en olumlu konjönktürde ülkeyi yönetti. 'Ekonomi iyi gidiyor, mucize yaratıyoruz' diyorlardı. İlk krizde herşey ortaya çıktı. 'IMF'ye ümüğümüzü sıktırmayız' diyen Başbakan, gitti IMF önünde diz çöktü. 'Ümüğümü istediğin gibi sıkabilrsin' dedi. IMF'ye kim gidiyor. Hangi ülke gidip IMF'nin önünde diz çöküyor? Macaristan gibi ülkeler. IMF'nin işi ümümk sıkmak. Sen ümüğünü uzatırsan o da sıkar." şeklinde konuştu.


İŞ ADAMLARININ ZULASINI ÇIKARTTIRSANA
Başbakan Erdoğan'ın "İş adamlarının iki yıllık zulası var. Baymayın kriz tellalığı yaptıklarına" şeklindeki açıklamasını hatırlatan Baykal, "O zaman ne bekliyorsun. Çıkarttırsana iş adamlarının zulasını. Ne konuşuyorsun" şeklinde konuştu.

OBAMA'YA AKIL VERECEĞİNE KRİZİ ÇÖZ
Ekonomide gidişatın kötü yönde olduğunu ve sürekli işten çıkartmaların yaşandığını belirten Baykal, "Sayın Başbakan gitmiş Obama'ya yalan yanlış akıl veriyor. Sen ne yapacaksın Obama'yı. Çok biliyorsan Türkiye'deki krizi çöz" dedi.

ÇARŞAFLI NEDEN CHP'YE OY VERMESİN?
Çarşaflı kadınlara CHP rozeti takılması olayına da değinen Baykal, "Toplumumuzun her kesimi ile sıcak ilişkiler içindeyiz. Bundan kim, neden rahatsız oluyor. Çarşaflı, başı örtülü kadınlarımız AKP'ye oy verince oluyor da, neden CHP'ye oy verince olmasın" şeklinde konuştu.

OYUNU BOZDULAR
AKP'nin inançlı insanları istismar ettiğini savunan Baykal, "Ama bu vatandaşlarımız oyunu bozdu. AKP ve yandaşları bu nedenle büyük korku içindeler. Yandaş medya uydurma haberler yaparak, o kadının CHP'ye oy vermeyeceğini söylediğini yazdılar. Bunun üzerine aile bizi ziyarete geldi ve CHP'ye oy vereceklerini açıkladılar. Ben o rozeti takarken çarşaflı vatandaşlarımızı uyardım. 'Medya üstünüze gelecek, dikkat edin' dedim. Bu tür saldırıların olacağını biliyorduk. Ancak inanç da, inançlı insanlarımız da kimsenin tekelinde değildir. Kılık-kıyafetle, sakal-bıyıkla insnaları değerlendirmekten vazgeçelim" şeklinde konuştu.


ensonhaber