Geleceğimizi heba ettirmeyiz


Kanla çizdiğimiz bayrağımızı ve Atatürk'ü unutmazsak ülkemizin geleceğine de sahip çıkmış oluruz.Adana Valisi İlhan Atış, son zamanlarda çocukların tehlikeli yollara itildiğini gözlemlediklerini belirterek, ''çocuklarımıza sahip çıkarsak geleceğimize de sahip çıkmış oluruz'' dedi.

Atış, Adana'nın Tufanbeyli İlçe Emniyet Amirliği hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Çocuklara sahip çıkılması durumunda ülkenin geleceğinin en az bugünkü kadar aydınlık olabileceğini ifade eden Atış, ''çocuklarımızın geleceği tehlike altında. Onlara elektrik direklerinin dibinde mendil sattırılıyor. Bunun yoksulluktan olduğuna inanmıyorum. Bu, ana ve babaların gerekli ilgiyi göstermemelerinden oluyor. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Karanlık çöktükten sonra evde olmalarını sağlayalım. Karanlık çökmeden de nerede olduklarını bilelim'' uyarısında bulundu.

Atış, Türkiye'nin geleceğinin çocuklar olduğunu ve bu geleceğe sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Biz geleceğimizi hiç kimseye heba ettirmeyeceğiz. Gelecek bizimdir. Kanla çizdiğimiz bayrağımızı, muhteşem Atatürk'ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmadan çocuklarımıza sahip çıkarsak ülkemizin geleceğine de sahip çıkmış oluruz. Bu konuda özellikle öğretmenlerimize büyük görev düşüyor.''

Atış, ilçede bugüne kadar asayiş görevini yürüten jandarmaya teşekkür ederek görevi devralan ilçe emniyet amirliği personeline de başarılar diledi.

Kaymakam Cevat Uyanık da bir emniyet amiri, bir komiser ve 18 polis memuru ve bir bekçiyle hizmet verecek emniyet amirliğinin jandarmanın görev yükünü hafifleteceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından, bilgisayar kursunda başarılı olan polislere sertifikaları Vali Atış tarafından verildi.

Atış, daha sonra ilçe emniyet amirliği binasının açılışı gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu.

Ardından, Atatürk Yatılı Bölge İlköğretim Okulunda yaptırılacak kapalı halı sahanın temelini atan Atış, buradan da Adana Orman Bölge Müdürlüğü ile Tufanbeyli Kaymakamlığı işbirliğiyle oluşturulan ''Gençlik Ormanı''nda gerçekleştirilen fidan dikim törenine katıldı. Atış, burada kendi adına bir fidan dikti.

Törenlere, Saimbeyli Kaymakamı Musa Sarı, Adana İl Emniyet Müdürü Arif Akkale, Adana Orman Bölge Müdürü Seyfettin Yılmaz, Tufanbeyli Belediye Başkanı Mustafa Bulun, Kayseri'nin ilçesi Sarız Kaymakamı Osman Güven ve çok sayıda vatandaş katıldı. (AA)

ensonhaber