Bandırma’da alabora olan 'Mert Ada' adlı balıkçı teknesinin batması sonucu iki kişi yaşamını yitirdi


BANDIRMA - Bandırma Limanı açıklarına ağ atan Adem Yılmaz (36), ağı toplamak üzere Sezgin Doğan (44) ve Ömer Gezer (35) ile birlikte ‘Mert Arda’ adlı 3 metrelik teknesiyle denize açıldı. Saat 08.30 sıralarında tekne, Yeşil Fener mevkiinde fırtına nedeniyle alabora oldu. Denize düşen üç kişiden Ömer Gezer yaklaşık bir mil yüzerek sahile ulaşmayı başardı. Gezer'i görenlerin haber vermesi üzerine Sahil Güvenlik ekipleri bölgede arama başlatırken, boğularak yaşamını yitiren Sezgin Doğan’ın cesedi kıyıya vurdu.

Batan teknenin sahibi Adem Yılmaz, olaydan dört saat sonra Mezbaha Mevkii’ne denizde bulundu. Helikopterle yapılan aramada bulunan ve Sahil Güvenlik tarafından denizden çıkartılan Yılmaz’ın yaşadığı anlaşıldı. Ambulansla Bandırma Kapıdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yılmaz, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

YAŞADIKLARINI ANLATTI
Kıyıya yüzerek kurtulan ve hastanede tedavi altına alınan Ömer Gezer, “Sabaha karşı denize bıraktığımız ağları toplamak için saat 08.00’de limandan ayrıldık. Ağları yarım saatte topladık. Saat 08.40 sıralarında havanın kötüleşmesiyle dönmek için hazırlık yaptık. Ancak tekne kafadan su almaya başladı. Bir anda sulara gömüldük. Ben yüzerek kurtuldum. Arkadaşlarımı görmedim” dedi.

Olayla ilgili soruşturmaya Bandırma Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı. Bandırma Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ömer Gezer’in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. (aa)


radikal