SAHTE JİTEMCİ OLDUKLARI ŞÜPHELİ

Haberler 'sahte Jitemciler yakalandı' diye verildi ama altında terfi eden bir paşanın imzası var.İstanbul'da ruhsatsız 4 Glock tabanca taşıyan Jitem kimlikli 4 kişinin bulunduğu MMT (memati) plakalı otomobil ile ilgili soruşturmada ‘kimlikler’ Jandarmaya soruldu.

KİMLİKLERDE PAŞA İMZASI

Jandarma Genel Komutanlığı’na yazılan yazıda kimliklerdeki Tuğgeneral Osman E. imzasının ve isimlerin gerçek olup olmadığı, zanlıların jandarmada çalışıp çalışmadığı soruldu. Kimliklerde imzası bulunan Tuğgeneral E. Ağustos’taki YAŞ’ta terfi etmişti.

HABERLER SAHTE JİTEMCİ OLARAK VERİLDİ AMA...
Polisin yakalandığı söz konusu kişilerle ilgili medyada yeralan ilk haberler, "sahte jitemciler yakalandı" diye verildi ancak akılları karıştıran pekçok soru işareti var. Bağlantıları ve kimlikleri inclendiğinde "sahtelik" konusu oldukça şüpheli.
PAPAZ DA JİTEM ELEMANI ÇIKMIŞTI
Misyonerlik tartışmalarının zirve yaptığı 2005 yılının en çok konuşulan ismi eski papaz İlker Çınar, uzman çavuş çıkmıştı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı istihbarat elemanı olduğu tespit edilen Çınar'ın papazlık yaptığı dönemde Emekli Sandığı'na düzenli olarak pirimleri yatırılmış.
MİSYONER CİNAYETLERİNİ TETİKLEYEN ADAM

15 yıl boyunca Türkiye'nin dört bir tarafında misyonerlik faaliyetlerinde bulunan, son olarak da Tarsus bölgesinin papazı olan İlker Çınar 2005 yılında yardımcısı Sinan Yorulmaz ile birlikte tekrar Müslüman olduğunu iddia etmişti. Anılarını “Şifre Çözüldü” isimli kitapta toplayan ve çok çarpıcı iddialara yer veren İlker Çınar , son 3 yılda Türkiye'nin dört bir tarafını dolaşarak misyonerlik faaliyetleri aleyhine konferanslar veriyordu.

Eski papaz İlker Çınar'ın sigorta kayıtları ilginç veriler içeriyor. Emekli Sandığı Mersin Bölge Müdürlüğü'nden 16.8.1992 tarihinde 706661XX sicil numarası ile ‘uzman çavuş' olarak kayıt olan Çınar'ın sigorta primleri düzenli olarak yatırılmış. Sosyal Güvenlik uzmanları Emekli Sandığı'na bireysel prim yatırılamayacağını yani bir kurum tarafından düzenli olarak primlerinin yatırılması gerektiğine dikkat çekiyorlar. Halen Tarsus'ta yaşayan İlker Çınar bu durumla ilgili sorulara "Konuşmak istemiyorum" cevabını verdi.

CiNAYETLER TETİKLENDİ

İlker Çınar ve ekibinin başı çektiği misyonerlik iddiaları sonrasında art arda cinayetler işlendi. İlk olarak 5 Şubat 2006'da Trabzon'da Rahip Santoro 16 yaşındaki O. A. tarafından öldürüldü. O.A. televizyonda izlediği misyonerlik tartışmalarından etkilendiğini söylerken bir başka vahşi cinayetin haberi de Malatya'dan geldi.

MALATYA ZİRVE BASKINI

18 Nisan 2007 tarihinde ise Malatya'da meydana gelen olayda, Niyazi Mısri Caddesi'nde bulunan Ağbaba İşhanı'nda faaliyet gösteren Zirve Yayınevi basılarak Necati Aydın, Uğur Yüksel ve Alman uyruklu Tilman Geske vahşice işkence yapılarak öldürülmüştü.

aktifhaber