Kayıp bankacı eşiyle polise teslim oldu


Çalıştığı bankanın 1 milyon 357 bin dolarını alarak eşiyle kayıplara karışan bankacı teslim oldu.Antalya'da bir bankada müşteri ilişkileri yöneticiliği yapan 35 yaşındaki F.E., 11 Kasım günü ABD'de yaşayan bir müşterinin bankaya gelmesinin ardından rahatsızlandığını öne sürerek bankadan ayrıldı. Yakınları, 4 gün boyunca kendisinden haber alamadıkları bankacı F.E ve eşi S.E için polise kayıp başvurusunda bulunmuştu. Antalya polisi olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, F.E.'nin çalıştığı bankada da inceleme yapıldı.

İncelemenin ardından F.E.'nin işlem yaptığı hesaplardan birinden 1 milyon 357 bin doların çekilerek zimmete geçirildiği, bu hesabın ABD'de yaşayan Türk müşteri M.T.'ye ait olduğu belirlendi. Parasını çekmek için 11 Kasım günü bankaya gelen M.T.'yi gören F.E.'nin de bu nedenle rahatsızlanmış gibi yaparak şubeden ayrıldığı ortaya çıktı.

PARANIN TAMAMINI HARCADIĞINI ÖNE SÜRDÜ
Bankacı F.E. ve birlikte kaçtığı eşi S.E.'nin yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatan Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, çift ile bugün temas kurdu. Avukatları Fatih Ardıç aracılığıyla F.E.'ye ulaşan polis, çiften teslim olmalarını istedi.

Paranın tamamını harcadığını söyleyen F.E. İzmir'de olduklarını ve akşam saatlerinde İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne teslim olacaklarını bildirdi. Daha sonra bankacı F.E ve eşi S.E. saat 19.00 sıralarında İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu.

Antalya polisinden özel bir ekip, bankacı ve eşini teslim almak üzere İzmir'e hareket etti. (Hürriyet)

ensonhaber