Mersin'de suç örgütüne yönelik operasyon


Tarsus ilçesinde suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınanlardan 12'si daha tutuklandı.Tarsus, Mersin, Antalya, Aksaray ve Malatya'da ''Çatalburun-2'' adıyla eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınanlardan 15'i bugün adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadeleri alınan zanlılardan R.P, E.S, F.A serbest bırakılırken, Nöbetçi Mahkemeye sevk edilen A.S.A, K.B, J.A, M.V.Ç, ***** M.K, M.İ, A.B, B.K, A.A, M.C.Y, Ş.E, tutuklanma istemiyle gönderildikleri mahkemece tutuklandı.

Operasyon kapsamında 19 Ekim tarihinde adliyeye sevk edilen 16 kişiden 11'i tutuklanmıştı.

Böylece tutuklananların sayısı 23'e yükseldi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, geçen ay Tarsus, Adana, Niğde ve Muğla'da eş zamanlı düzenlediği ve 28 kişinin tutuklandığı olayın genişletilmesi sonrası Tarsus, Mersin, Antalya, Aksaray ve Malatya'da gerçekleştirilen ''Çatalburun-2'' operasyonunda 31 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu kişilerin ev, iş yeri ve otomobillerinde 5 tabanca, 3 av tüfeği, 2 kurusıkı tabanca, bunlara ait çok sayıda şarjör ve fişek, 15 bin 670 YTL değerinde 4 çek, 14 boş senet, 208 YTL değerinde 2 senet, senet defteri, 29 adet cep telefonu ve sim kartı, mektup, kelepçe, hacizli yakalamalı otomobil ile tahmini 12 gram esrar maddesi ele geçirildiği bildirilmişti.

Zanlıların, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurma, örgüte üye olma, örgüt faaliyeti çerçevesinde cebir ve tehdit uygulama, korku ve sindirme saikiyle örgüt adına iş yeri ve ev kurşunlama, örgüt adına para toplama, nitelikli yağma, örgüt adına kasten silahla adam yaralama, darp, örgüt faaliyeti çerçevesinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma'' iddialarıyla suçlandıkları belirtilmişti.

AA

ensonhaber