Avukat ikizleri kaza ayırdı


Hukuk Fakültesi'ni birlikte bitiren ve aynı şirkette çalışan ikizleri, Ankara Hasköy'deki trafik kazası ayırdı.
Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de 1977’de 10 dakika arayla doğan Nigar ve Hacer Zarbalı kardeşler, ilk ve ortaokulu aynı sınıflarda tamamladıktan sonra eğitimlerini sürdürmek üzere Türkiye’ye geldiler. İkiz kardeşinden sadece 10 dakika büyük olan Nigar, Hacer’le birlikte Ankara’da Gazi Anadolu Lisesi’nde de aynı sınıfta eğitim gördü.

ÖSS sınavında birbirine çok yakın puanı alan ikizler, 1998’de Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandılar ve 2002’de mezun olup stajlarını tamamladılar. Nigar, iş ve ticaret hukuku ile fikri sınai haklar alanında kendisini geliştirirken, Hacer de ceza, icra ve gayrimenkul hukuku davalarını tercih etti. 2004’te Ankara Barosu’na kayıt yaptıran ikizler, Arslan Hukuk Bürosu’nda işe başladılar.

Aynı evde yaşayan Hacer ve Nigar Kardeşler, 10 Kasım’da, Hasköy’de müvekkilleriyle görüştükten sonra Hacer’in kullandığı araçla yola çıktılar. Ancak Hacer, Hasköy kavşağında virajı alamayarak bariyerlere çarptı. Ön koltukta oturan Nigar, emniyet kemeri bağlı olmasına rağmen kafasını cama çarptı ve beyin travması geçirdi. Hacer ise kazadan yara almadan kurtuldu.

SSK Dışkapı Hastanesi’ne kaldırılan Nigar, ameliyat edildikten sonra yoğun bakıma alındı. Hacer, 31 yıl birlikte olduğu kardeşinin kurtulması için günlerce dua ederken, Nigar’ın hayat mücadelesi sekiz gün sürdü. Beyninde ödem oluşan ve iç kanama geçiren Nigar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak geçen salı günü hayatını kaybetti. Kardeşinin ölümüyle yıkılan Hacer, ailesi İstanbul’da yaşamasına rağmen, "Onu hiç yalnız bırakmayacağım" diyerek, ikiz kardeşinin Ankara’da toprağa verilmesini istedi. Nigar, Karşıyaka Mezarlığı’nda önceki gün yapılan cenaze töreninin ardından toprağa verildi. (Hürriyet)

ensonhaber