Başbakan bile YOUTUBE YASAĞINI DELDİ


Bir tek yasakçı ÇUBUK HAKİMİ GİREMİYORYOUTUBE YASAĞI SÜRÜYOR
Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, Türkiye'de uzun süredir erişimi mahkeme kararı ile yasaklandığı için kullanılamıyor. Youtube'a son olarak Ankara Çubuk Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yasaklanmıştı. Youtube'a getirilen erişim yasağı, bugüne kadar bir çok kişi tarafından eleştirilirken, yasağın ne kadar anlamsız olduğu ve isteyen herkesin alternatif yollarla Youtube'a girebildiği son olarak Başbakan ERdoğan'ın açıklaması ile ortaya çıktı.

BAŞBAKAN DA YASAĞI DELİYOR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan'a giderken uçakta gazetecilerle sohbet etti. Erdoğan, 'Çarşaflı kadınlara CHP rozeti' ile ilgili tartışmalara değinirken, ''Size daha enteresanını söyleyeyim; Youtube filan onlara bir girerseniz, oralarda aynı partinin bazı toplantılarında maalesef bırakın çarşaflıyı, başörtülülerin dahi oralara nasıl sokulmadığını, onlara karşı nasıl bir mücadele yürütüldüğünün belgeleri bizim elimizde var'' diye konuştu.

Erdoğan'ın bu sözleri üzerine bir gazeteci, ''Youtube'ye girilmiyor'' şeklinde cevap verdi. ERdoğan'ın bu çıkışa cevabı ise ''Ben giriyorum, siz de girin'' oldu.

ensonhaber