VATAN SAĞOLSUN demeyeceğim


OĞLUM NAMAZ KILIYOR diye komutanı ona 7 saat nöbet yazıyorduLice kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen şehit Jandarma Er İsmail Uygun'un annesi Sultan Uygun, "Hep bizim gibi ailelerin çocukları şehit düşüyor.

'VATAN SAĞ OLSUN' DEMEYECEĞİM
2 yaşındaki torunum babasız kaldı. Ben 'vatan sağ olsun' demeyeceğim." dedi. Şehit annesi, 3 aylık asker olan oğluna terör bölgesinde günde 7 saat nöbet tutturulmasına da tepki gösterdi. Şehit erin Kayseri'nin Turgutreis Mahallesi'nde oturan baba evinde büyük üzüntü yaşanıyor. Askerlik görevini kısa dönem olarak yapan er Uygun'un annesi Sultan Uygun'un ağıtları yürekleri dağladı. Uygun'un 2 yaşındaki kızı Beyza'yı kucağına alarak gözyaşları döken anne Uygun, "Şunun babasına nasıl kıydınız?" diyerek PKK'ya lanet yağdırdı.

OĞLUM NAMAZ KILDIĞI İÇİN NÖBET YAZILIYORDU
"Vatan sağ olsun demeyeceğim!" diyen acılı anne, "Oğlum namaz kıldığı için komutanı tepki gösteriyormuş. Diğer kısa dönem askerler masa başında otururken 3 aylık er olan İsmail'im günde 7 saat nöbet tutuyormuş. Oğlum komutanına söyleyemiyordu; ama bunları telefonda bize söylüyordu. Ayrıca hep bizim gibi insanların çocukları şehit düşüyor. Hiç gördünüz mü 'oğlum şehit oldu' diye ağlayan eli yüzü boyalı bir anne? Yok göremezsiniz. Ahmet Türk kameralar önünde zafer işareti yapıyor, kimse bir şey diyemiyor. O yüzden 'vatan sağ olsun' demeyeceğim." dedi. 3 yıl önce Ayşe Uygun'la evlenen şehidin 2 yaşında Beyza isimli bir kız çocuğu vardı. Erciyes Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan şehidin terhisine 1,5 ay kaldığı belirtildi.TERÖR ÖRGÜTÜNE LANET YAĞDI
Şehit İsmail Uygun için memleketi Kayseri'de düzenlenen cenaze törenine binlerce vatandaş katıldı. İkindi namazı öncesinde şehidin cenazesi Hunat Camii'ne getirildi. Ailesi burada son kez Uygun'un cenazesine sarılırken cenaze namazını Necmettin Nursaçan hocaefendi kıldırdı. Cenaze, Kartal Şehitliği'ne defnedildi.

Zaman

ensonhaber