İskeleyi lodos batırdı


Olayda herhangi bir kusurun olup olmadığı araştırılacak.


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Karaköy İskelesi şiddetli lodosa dayanamadı ve battı. Herhangi bir can ve mal kaybı yoktur. Olayda herhangi bir kusurun olup olmadığı araştırılacaktır'' dedi.

Yıldırım, Yoğurtlu beldesinde yaptırılan Erzincan araç Muayene İstasyonunun açılışına katılmak için geldiği Erzincan'da gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul'da yaşanan şiddetli lodos nedeniyle Karaköy Vapur İskelesi'nin battığını belirterek, şunları kaydetti:

''Karaköy iskelesi yüzen bir iskeledir. Yani kazıklarla denize çakılmış bir iskele değildir. Bu kadar şiddetli bir lodosa elbette ki dayanamadı ve battı. Ekipler, sabaha kadar yaptığı çalışmayla bu batığı emniyete aldı. Herhangi bir can ve mal kaybı yoktur. Olayda herhangi bir kusurun olup olmadığı araştırılacaktır. Yenisi kısa sürede yapılacaktır, bu problem değildir. Yeni iskele kolaylıkla yerine yapılacaktır.''

Bakan Yıldırım daha sonra Telekom tarafından alınan, bilgi ve iletişim merkezi olarak kullanılacak olan Atatürk Mahallesi'ndeki binayı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Yıldırım, ardından, özel bir uçakla Trabzon'a gitti. (AA)

ensonhaber