Köylü PKK'dan şikayetçi


Köylüler Kaymakam'a "terörü bitirin" çağrısı yaptı.Balıkesir'in Bigadiç Kaymakamı Süleyman Yıldırım, göreve başlar başlamaz köyleri ziyaret etti.
Kendilerini ziyarete gelen yeni kaymakama teşekkür eden köylüler, bir istekleri olup olmadığı sorulunca, "Dağdakiler canımızı sıkıyor. PKK terörü bitsin artık. Başka birşey istemiyoruz" diyerek terörden duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.
Köylülerin bir sıkıntıları olup olmadığını yerinde görmek üzere ziyaret ettiğini anlatan Kaymakam Süleyman Yıldırım, camiden çıkan köylülerle sohbet edip, kendisinden bir istekleri olup olmadığını sordu.
PKK BİTSİN YETER
Hiçbir eksikleri olmadığını ifade eden köylüler, "Kaymakam bey, yalnız şu dağdakilerle başımız dertte. Bıktık artık onlardan" dediler. Kaymakam Yıldırım ve beraberindekilerin dağda kimlerin olduğunu sorusuna, "Teröristler tabiki. PKK'nın bir an önce bitirilmesini istiyoruz. Artık şehit kanı dökülmemesini istiyoruz" diyen köylülerin cevabı herkesi şaşırttı.
Duygusal anların yaşandığı ziyarette, köylüler, hiç bir şeye ihtiyaçları olmadığını tekrarlayıp tek isteklerinin terör örgütü PKK''nın yok edilmesi olduğunu söylediler. Köydeki camiyi inceleyen Bigadiç Kaymakamı Süleyman Yıldırım, caminin kapı vepencerelerinin yenilenmesi için talimat verdi. Yıldırım daha sonra köyden ayrıldı. (İHA)

ensonhaber