Erzurum Hilalkent 125. Yıl İlköğretim Okulu'nda Görevli 11 Öğretmen, Öğle Aralarında Yemek Paydosuna Çıkmak Yerine 60 Öğrenciyi Ücretsiz Olarak Seviye Belirleme Sınavlarına (Sbs) Hazırlıyor.

Erzurum Hilalkent 125. Yıl İlköğretim Okulu'nda görevli 11 öğretmen, öğle aralarında yemek paydosuna çıkmak yerine 60 öğrenciyi ücretsiz olarak seviye belirleme sınavlarına (SBS) hazırlıyor.

Erzurum Hilalkent 125. Yıl İlköğretim Okulu'ndaki öğretmenler sergiledikleri örnek davanışla hem okul idarecilerinin, hem öğrencilerin hem de velilerin taktirini topluyor. Okulda görevli 11 öğretmen, SBS'de öğrencilerinin başarı seviyesinin yükselmesi için hafta içi her gün gönüllü olarak 60 ilköğretim öğrencisine ücretsiz SBS eğitimi vermeye başladı. Okul idaresi de öğrencilere 3 sınıfı özel olarak tahsis etti.

Okul Müdür Yardımcılarından Zafer Tarhan, kendisiyle birlikte 11 öğretmenin gönüllü olarak SBS derslerine girdiğini ifade etti. Hafta içerinde hergün yemek yemeyerek okulda diğer öğretmen arkadaşlarıyla öğrencilerine SBS'ye hazırladıklarını dile getiren Tarhan, sınav zamanına kadar kursların devam edeceğini söyledi. Tarhan, yaptıkları işten zevk aldıklarına vurgu yaparak, "Okulumuzda SBS başarı seviyesinin yükseltilmesi adına öğretmen arkadaşlarla aramızda aldığımız karar gereği hafta içi öğle saatlerinde yemekten feregat ederek öğrencilerimize SBS kursları vermeye başladık. Hiçbir ücret talep etmeden öğrencilerimizin başarı grafiğini yüksetmek adına kurs veriyoruz." dedi.

Matematik öğretmeni Hamide Sena Turhan ise öğrencilerinin başarılı olması için gönüllü olarak kurs vermekten dolayı mutlu olduğunu kaydetti. 6.sınıf öğrencilerinden Zehra Onur Duymaz ise SBS'de okullarının başarı oranının düşük olmasından dolayı öğretmenlenin kendilerine ücretsiz kurs verdiğini anlattı. Duymaz, SBS kursları sayesinde soru çözme, cevap verme yeteneklerinin arttığını vurgu yaptı. Sueda Koç isimli öğrenci ise yemek saatlerinden feragat ederek kendilerine kurs veren öğretmenlerine teşekkür ederek, "SBS'de durumum çok kötüydü, bu nedenle öğretmenlerimiz soru çözdürüyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Bu arada Eda Özgül isimli öğrenci Öğretmenler Günü nedeniyle arkadaşları adına matematik öğretmeni Hamide Sena Turhan'a biblo hediye etti. (CİHAN)