Bahçeli bu kez Köşk'ü de vurdu


Hakkari heyetine neyi söyleyemedin AÇIKLA..


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli parti grubunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Federalizm ve konfederalizm gibi bölücü projelerin kamuoyunda tartışılmaya başlandığını söyleyen Bahçeli, bu konuda hükümeti, sivil toplum örgütlerini ve üniversiteleri suçlarken, Köşk seçimlerinde parti oalrak destek verdikleri Cumhurbaşkanı Gül'ü de eleştirdi.

Bahçeli Grup konuşmasına geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden MHP İstanbul Milletvekili Gündüz Aktan'ın ölümünden duydukları üzüntüyü vurgulayarak başladı ve Aktan'ın ailesine başsağlığı dileğinde bulundu. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlerin bu özel gününü kutlayan Bahçeli, "Ne yazık ki geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı yetiştiren bu kutlu mesleğin mensupları, geçim derdi nedeniyle ikinci bir iş yapmak zorunda bırakılmışlardır" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE EKONOMİSİ İRTİFA KAYBEDİYOR
MHP lideri Devlet Bahçeli, AKP'nin ekonomik politikalarının iflas ettiğini öne sürerek, "Bir süredir irtifa kaybeden Türkiye ekonomisinin yere çakılmasına çok az bir süre kalmıştır. Ekonomiyi, düşük kur-yüksek faiz sarmalına hapseden AKP, ekonomide teslimiyetçi ve iş bilmez politikalrı ile Türk ekonomisini bu hale getirmiştir.

BAHÇELİ'DEN FELAKET SENARYOSU
Bahçeli, ekonomik krizin daha da derinleşeceğini vurgulayarak, "Küçük ve orta ölçekli işletmelerin bir çoğu kapanmak zorunda kalacak ve binlerce çalışan işsiz kalacaktır" şeklinde konuştu. Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın krizin sorumlusu olarak bankacılık sektörünü göstererek hedef haline gelmekten kurtulmaya çalıştığını vurgulayarak, "Eminim ki reel sektör mensupalrı ve bankacılık sektörü bu oyuna gelip bir birine düşmeyecektir" dedi.

HAVA BASINCI DEĞİŞİMİ
Bahçeli "AKP tıpkı geldiği şartlardaki gibi şartlarla gidecek, gittiği yerde de geçmiş dönemde sebep olduğu şeylerin hesabını verecektir" dedi. Erdoğan'ın "Her TOBB üyesi bir işçi istihdam etsin, 1 milyon 300 bin kişi istihdam edilir" şeklindeki önerisini "Hava basıncının anlık değişiminden kaynaklanan bir durum" olarak değerlendirdi. Bahçeli, "Sayın Başbakan havada bulduğu efsunlu formğlleri bırakıp, ayağı yere basan politikalar üretmelidir" dedi.

İMRALI CANİSİ AF EDİLECEK
Bahçeli, İmralı'ya yeni mahkumların gönderilmesi ile başlayan sürecin Öcalan'a affa kadar uzanacak bir planın başlangıcı olduğunu savunarak "Öcalan'ın cezasını ev hapsi oalrak tamamlaması gibi hayasızca istekler gündeme gelmeye başladı. İmralı canisinin mahkumiyet şartlarını sürekli izleyen uluslarası mekanizmalar oluşturulmuştur. Dağda askerimiz öldüren, sokakta polisimizi taşlayan insanların talepleri, AKP'nin tavizi ile daha da tırmanacaktır. Bir sonraki adımda İmralı canisine af gündeme getirilecektir" şeklinde konuştu.

BARZANİ İLE GÖRÜŞME
Türkiye'nin K. Irak bölgesel yönetimi lideri ile görüşülmesi kararını da eleştiren Bahçeli, "Peşmerge reisinin PKK konusunda kesin güvenceler vermeden ve PKK'nın terör örgütü olduğunu kabul etmeden görüşülmesi yanlış oalcaktır" dedi. Bahçeli, "Erdoğan Türkiye'de bulamadığı siyasi muhatabı K. Irak'ta bulmuştur" diyerek Barzani ile görüşme kararını eleştirdi.
HAKKARİ HEYETİNE NE SÖYLEYEMEDİN?
Kürt sorunu adı altında bölücü projelerin savunulduğunu dile getiren Devlet Bahçeli, bu konuda üniversite çevreleri, medya, stratejik araştırma kurumları, anket şirketlerini ve emekli askerleri de bu tuzağa alet olmakla suçladı. Hükümetin bölücü politikaları savunanların önünü açtığını savunan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Gül'ü de eleştirdi. Gül'ün Hakkari heyetini kabulünde söylediği "Burada söyleyemeyeceğim şeyleri de düşünüyorum. Hatta sizin de bana söylemek isteyip, söylemediğiniz şeyleri biliyorum ve size katılıyorum. Bu sorunun çözümü süreç işidir" şeklindeki sözlerinin ne anlama geldiğini kamuoyuna açıklaması çağrısında bulundu.

ensonhaber