Evlatlarımız boşuna mı şehit oldu


Şehit aileleri İmralı'ya mahkum gönderme fikrine tepki gösterdi.Şehit Aileleri Derneği Başkanı Pakize Akbaba, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın bulunduğu İmralı'ya yeni mahkumların gönderilebileceği yönündeki açıklamalara tepki göstererek, "Bizim evlatlarımız boşuna mı şehit oldu, oldu olacak bir PKK cariyesiyle evlendirip düğün yapsınlar" diye tepki gösterdi.
Oğlu Namık Ayhan Akbaba'yı 16 yıl önce şehit veren Akbaba, Öcalan'ın bulunduğu İmralı'ya yeni mahkumlar gönderilebileceği şeklindeki açıklamalara sert tepki gösterdi. Pakize Akbaba, açıklamanın kendilerini çok üzdüğünü ifade ederek, "Bunu kesinlikle istemiyoruz.
"BENİM ÇOCUĞUMU GERİ VERSİNLER"
Tabii ki çok üzülüyoruz. Ne demek 'top oynasın, arkadaş edinsin.' Bizim çocuklarımız kara toprakta yatıyor, hepsinin anasının babasının gözü yolda kaldı. Benim çocuğumu geri versinler o zaman, bu terör örgütüne bu kadar taviz neden veriliyor. Bu kararı alan yetkililer düşünüyormu şehit anaları ne halde diye. Niye bu kadar taviz veriyorlar, bu bebek katili kimdir acaba?" dedi.
Oğlunun hayattayken çekilmiş fotoğrafları ve askerlik hatıralarıyla süslü odasında göz yaşlarını tutamayan Pakize Akbaba, "Ben idam edilmesini istiyorum, ben bunun için mi şehit verdim. Askeri polisi kurşuna dizmiş bu insanın idam edilmesini istiyorum.
Cezasını çeksin, yalnız kalsın, hücreye atılsın, yanına mahkum gönderilmesin" diye konuştu. Pakize Akbaba böyle bir şeyin gerçekleşmesi durumunda şehit anaları olarak büyük tepki göstereceklerini de ifade ederek, "Oldu olacak bir PKK cariyesiyle evlendirip düğün yapsınlar" açıklamasında bulundu. (İHA)

ensonhaber