GARİH YAŞASAYDI başbakan olamazdı


MUSA'NIN ÇOCUKLARI'nın yazarının Ergenekon ifadesiErgenekon davasının 19. duruşmasında tutuklu sanıklardan yazar Ergün Poyraz’ın ifadesi tamamlandı.

Poyraz ifadesinde çok çarpıcı iddialarda bulundu. Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan hakkında kitaplar yazan Poyraz, ifadesinde "Musa’nın Çocukları" adlı kitabı yazmadan önce Necmettin Erbakan’dan bilgi aldığını ileri sürdü. Poyraz, bir kitap hazırlığı içinde olduğunu belirterek Başbakanın kendisini şikayet etmesinin ardından tutuklandığını ileri sürdü. Poyraz’ın diğer iddiaları şöyle:

GARİH'İ EMNİYETTEKİ FETHULLAHÇILAR ÖLDÜRDÜ
Dr. Necip Hablemitoğlu emniyetteki Fethullahçılar tarafından öldürüldü. Çete ve örgütler var oldukları yerde aranmalıdır. Ergenekon iddianamesi Fethullah Gülen’e açılan davanın intikamı gibidir.

Ergenekon lobi belgesine katılmıyorum ve belgeyi görmedim.

Gözaltında bana örgütle ilgili sorular sorulacağına, korumamın kaynanasına soruldu.

Başbakan Erdoğan’a muhalif olanlar ya kazaya kurban gitti ya öldürüldü ya da cezaevine konuldu.

GARİH YAŞASAYDI, ERDOĞAN MİLLETVEKİLİ OLAMAZDI
Üzeyir Garih, Erdoğan’a karşıydı, Erbakan ve Türkeş’e yakın bir isimdi. Erdoğan’a karşı olan tek yahudiydi, o yaşasaydı Erdoğan milletvekili olamazdı.

Poyraz, Savcı Pekgüzel tarafından sorgulanırken de “Sorularınıza dikkat edin siz hukuk mezunusunuz. Allah rızası için bana örgütle ilgili bir soru sorun. Niçin terör örgütü üyesi oldum, halkı silahlı isyana nasıl teşvik ettim, bana bunları sorun” dedi.

Poyraz’ın avukatı Hüseyin Buzoğlu da müvekkilini savunurken ilginç iddialarda bulundu.

Buzoğlu müvekkilinin tutuklandığı tarihten itibaren kendisine sözde örgüt bağlantısıyla ilgili tek bir somut soru sorulmadığını belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek’i suçlayan Avukat Buzoğlu “Soruşturmayı Fetullahçı örgüt yönetiyor” dedi. Savcılara “Başbakan Erdoğan’a siz mi bilgi verdiniz, Erdoğan’a kim bilgi veriyor” diye soran Buzoğlu, müvekkilinin cezaevinde yazdığı “İplikçi” adlı kitabın Adalet Bakanlığı tarafından ’Politik bilgiler içeren, Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar hakkında ithamlar bulunan yayınlar dışarı verilmez’ gerekçesiyle dışarı çıkartılmadığını da açıkladı.


ensonhaber