Karpuz büyüklüğünde UR


Hastaneye başvuran kadın hastanın karnından ameliyatla karpuz büyüklüğünde ur çıkarıldı.Niğde'de karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran kadın hastanın karnından ameliyatla karpuz büyüklüğünde ur çıkarıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Dr. Doğan Baran Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne şiddetli karın ağrısı şikayetiyle gelen F.U. isimli kadın, Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Boz tarafından muayene edildi.

Karnında büyük bir kitle tespit edilen F.U, acilen ameliyata alındı. Dr. Boz tarafından yapılan ameliyatta hastanın karnından 30 santimetre çapında ur çıkarıldı. Karnından karpuz büyüklüğünde ur çıkarılan F.U'nun sağlık durumunun iyi olduğu ve bir günlük istirahatin ardından taburcu edildiği belirtildi.

Ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Dr. Boz, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun dönem ihmal edilen rahatsızlıkların, bu kadar büyüklükteki kitlelerin fark edilmemesine yol açtğını bildirdi.

Özellikle kadınların her altı ayda bir doktor kontrolünden geçmesi gerektiğini ifade eden Boz, şu bilgileri verdi:

''Operasyonla karnından karpuz büyüklüğünde kitle çıkarılan hastamız, kendi hastalığını uzun dönem ihmal etmiş. Hastamız bize geldiğinde durumu çok acildi. Bu tür operasyonların üniversite hastanelerinde yapılması gerektiğini kendisine bildirdik. Kendisi de hastanemize güvendiğini ve burada ameliyat olmak istediğini söyledi. Biz de kendisini ameliyat ettik. Hastamızın durumu gayet iyi. Bir gün gözetim altında tuttuktan sonra kendisini taburcu ettik.'' (AA)

ensonhaber