Eşzamanlı süzgeç operasyonu


Suç işlemek amacıyla örgüt kuran 47 kişi yakalandı''Süzgeç'' adı verilen ve 9 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyona, suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları iddia edilen 47 kişi yakalandı.

Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazı açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmada, suç işlemek amacıyla örgüt kurarak, teşekkül halinde kaçakçılık yaptıkları, rüşvet alıp verdikleri ve fuhuş yaptıırdıkları belirlenen şahıslara yönelik Mardin, İstanbul, Gaziantep, Kırıkkale, Batman, Muğla, Şırnak, Bingöl ve Şanlıurfa'da eşzamanlı operasyon düzenlendiği belirtildi.

Şahısların teşekkül halinde sigara, puro ve çay kaçakçılığı, insan kaçakçılığı, rüşvet alıp ve vermek ile fuhuş yaptırmak suçlarını işledikleri bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Operasyonda aralarında memur ve uzman çavuş rütbesindeki askeri personelin de bulunduğu toplam 47 kişi gözaltına alınmıştır. Operasyonda 308 bin 790 paket gümrük kaçağı sigara, 34 bin 430 paket gümrük kaçağı puro, 3 ton civarında çay ve şeker ile 1 adet kalaşnikof marka silah ele geçirilmiştir. Yakalanan 47 kişi adli mercilere sevk edilmiştir.'' (AA)

ensonhaber