AKP'de İstanbul için sürpriz aday


Adaylık konusunda şu anda birşey söyleyemem


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına AK Parti'den aday olacağının gündeme geldiği öne sürülüyor.

Edinilen bilgiye göre, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın adaylığı konusunda parti çevresinde, özellikle İstanbul'da milletvekilleri ve parti teşkilatında yoğun görüşmeler ve kulisler yapıldığı kaydediliyor. Öte yandan 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde, partilerin aday belirleme çalışmaları sürüyor. Bugün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisiyle görüşen Murat Karayalçın'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP tarafından aday olarak sunma şansını elde edeceklerini açıkladı. Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise 11 Kasım'da yaptığı açıklamada, "MHP'den Büyükşehir Belediye başkan adaylığım kesinleşti" demişti. Yerel seçimlerde aday olacak kamu görevlilerinin 1 Aralık 2008 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılması gerekiyor.

BAYRAKTAR YORUM YAPMADI
Bu arada NTV'de TOKİ'nin yaptığı konutlarla ilgili bir programa katılan Bayraktar, yerel seçimlerde aday olup olmayacağının sorulması üzerine 'Adaylık konusunda şu anda birşey söyleyemem' dedi. (A.A)

ensonhaber