AKP kadınları çağırıyor


Tanfer, 'Ben de varım' diyen herkesi aday olmaya çağırdı.AK Parti Erzurum İl başkanı Hüseyin Tanfer, siyaseti düşünen bayanlara çağrıda bulunarak yerel yönetimler için aday olmalarını istedi.
Belediye Başkanlığı, İl Genel ve Belediye meclis üyeleri için “Bende Varım” diyen herkesi aday olmaya çağıran AK Parti İl Başkanı Hüseyin Tanfer, özellikle bayanlardan aday olmayı düşünenlere aday olmaları çağrısında bulundu.
Yaşadıkları şehrin yönetiminde söz sahibi olmak isteyen, fikir yürüten herkesi aday olama çağıran Tanfer, “Şehir adına fikir yürütenler, şehre hizmet etme noktasında beynini zorlayan herkesi aday olmaya davet ediyoruz. Ya aday olsunlar, ya da seçilen insanlara karşı saygılı olsunlar. Seçildikten sonra seçilen insanları eleştirmek yaptıklarına karşı çıkmak ne bu şehre nede kendilerine fayda sağlamaz” diye konuştu.
İl Genel Meclisi ve Belediye Meclislerinde şehre hizmet edebilecek harita plancısı, mühendis, mimar gibi adayların olmasını arzu ettiklerini kaydeden Hüseyin Tanfer, seçim sürecinde adayları belirleme konusunda en sağlıklı değerlendirmeyi yapabileceklerini ifade etti.
Yerel yönetimlerde aday olacak kişilerin bireysel birikimlerinin yanı sıra şehrin değerlerine bağlı olması ve parti ilkelerine inanmış insanlar olmasına dikkat edileceğini vurgulayan Tanfer, parti olarak düzenledikleri siyaset akademilerinde bu anlamda ilk adımı attıklarını söyledi.
389 Belediye ve 60 İl Genel Meclisi üyeliği için ince elenip sık dokunacağını dile getiren İl Başkanı Hüseyin Tanfer, adaylık sürecinin devam ettiğini ve özellikle bayanlar olmak üzere şehre hizmet adına “Bende Varım” diyen herkesi aday olmaya çağırdı.
Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 15’den fazla müracaat yapıldığını da bildiren Tanfer, ilçe belediye başkanlıkları için müracaatların ilçe teşkilatlarına yapıldığını belirtti. (İHA)


ensonhaber