Kürt kardeşlerimizin oyuna talibim


Melih Gökçek, Kürt vatandaşlarının oy vereceğine inandığını söyledi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Sayın Murat Karayalçın, PKK yandaşları partilerle iş birliği yaparken, biz Güneydoğu'da sel felaketinde Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 4 trilyon lira yardımı Kürt kardeşlerimize yaptık" dedi.

Gökçek, Karayalçın'ın, "kişilerin Kürt ya da Çerkez olmasının önemli olmadığı, etnik kökeni, inancı ne olursa olsun Ankaralıları bir ve bütün gördüğü" şeklinde açıklamalarda bulunduğunu ifade etti. Gökçek, "Kim kalkıp da Ankara'da Kürt-Çerkez ayrımı yapıyor? Kim Ankara'da Türk-Kürt ayırımı yapıyor? Her yerde her zaman söylüyoruz; devletin bölünmez bütünlüğünü kabul eden tüm Kürtler bizim baş tacımızdır. Ben onların oyuna talibim" dedi.

Karayalçın'ın, "Melih Gökçek, bölücü nitelikli açılım sergilemeye başladı. SHP'nin Kürt açılımı, devletin tekliği, ulusun tümlüğü ve yurdun bölünmez bütünlüğü çerçevesinde olmuş demektedir" şeklinde ifadesi olduğunu belirten Gökçek, şunları söyledi:

"Şimdi Sayın Karayalçın'a soruyorum. Kürt açılımı demek PKK yandaşı olan bir parti ile iş birliği mi yapmak demektir? Kürt açılımı demek, terörist cenazelerini kaldırmak için çaba sarf eden belediye başkanlarını SHP çatısı altında belediye başkanlığına seçtirmek mi demektir? Kürt açılımı demek CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın iddiasına göre, 'Karayalçın'ın listeleri İmralı'dan geldi' mi demektir? Sayın Murat Karayalçın PKK yandaşları partilerle iş birliği yaparken, biz Güneydoğu'da sel felaketinde Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 4 trilyon lira yardımı Kürt kardeşlerimize yaptık."

Gökçek, Ankara'da, ülkenin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan Kürt vatandaşların kendisine oy vereceklerine inandığını ifade etti.

ensonhaber