Rumlar dünyayı KANDIRIYOR


Yaşlı Kurt Kıbrıs Türklerini UYARDI."KKTC'YE SAHİP ÇIKMAZSAK RUM'UN BOYUNDURUĞU ALTINA GİRERİZ"
KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Bolu'da yayım yapan bir televizyonun programına katılmak için geldiği Abant İzzet Baysal Üniversitesinde, Bolu Vali Yardımcısı Hüseyin Doğan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç ve Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı tarafından karşılandı.


Program öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Denktaş, bir gazetecinin ''Rumlar, Anorthosis Fagamusta-Werder Bremen Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında, Kapalı Maraş'taki 2 bin evi simgeleyen 2 bin adet pankart açarak propaganda yaptı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna, şu yanıtı verdi:

"RUMLAR DÜNYAYI KANDIRIYOR"
''(Kıbrıs'ta Türk işgali vardır, efendim falan yer bizimdir, işgaldedir) diye dünyayı kandırmaktadırlar. Biz en haklı, en güçlü olduğumuz bir davadayız, ama dünyayı aydınlatmak için fazla bir faaliyetimiz yok. Adamlar kendi davalarını tanıtmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Onlar Meşru Kıbrıs Hükümeti olarak Bütün Kıbrıs'a sahip çıkma oyununu oynamaktadırlar. Taktik icabı masadadırlar. Bizi istedikleri düzeye indire indire Kıbrıs'ı teslim almak istemektedirler. Konu bizim ne yapmak istediğimizdir. KKTC'ye sahip çıkmadığımız takdirde Rum'un boyunduruğu altına girmeye mahkumuz. KKTC'ye, devletimize, egemenliğimize ve Türkiye'nin garantörlüğüne sahip çıkmak şarttır. Şimdilik bunun çok alt seviyesine inmiş durumdayız. Görüşmelerden biz korkuyoruz.''

"BİZ DE DOĞRUYU YAPALIM"
''Türk savaş gemisinin Kıbrıs Rum kesimi adına Akdeniz'de petrol ve doğal gaz arama çalışmaları yapan Panama Bandıralı Norveç gemisine müdahale ettiği'' yönündeki bir soruyu da Denktaş, ''(Türkiye bize müdahale ediyor) diye dünyaya şikayet etmek için vesile yaratıyorlar. Bütün mesele hesaplıdır, yanlış yapmıyorlar. Biz de doğruyu yapalım. Bizimle anlaşmadan (bütün Kıbrıs'ın egemeni benim) diyemezler'' diye yanıtladı.

AA

ensonhaber