Ana muhalefet Saadet


Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, 26 Ekim'i milat gösterdi."YENİ ANAMUHALEFET SAADET'TİR"
Kurtulmuş, partisinin Ümraniye İlçe Teşkilatının, Haldun Alagaş Spor Salonunda düzenlediği aday tanıtım toplantısına katıldı.

Burada konuşan Kurtulmuş, Saadet Partisinin 3. büyük atılımını gerçekleştirmek üzere olduğunu ifade ederek, 26 Ekim 2008'deki büyük kongrenin çok etkili olduğunu söyledi.

Saadet Partisinin, kuruluşundan itibaren bugüne kadar ısrarla fikrinden vazgeçmediğini dile getiren Kurtulmuş, şunları kaydetti:

''Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir siyasi parti, bu şekilde zor şartlar altında, değil büyük salon partileri düzenlemek, tabelasını asarak partisinin kapısını açık tutamazdı. Bu, Saadet Partililere nasip olmuştur. 26 Ekim 2008'den sonra Türkiye'nin ana muhalefet partisi Saadet Partisi olmuştur.''

"KRİZ YOK DİYENLER, FAİZE BAKSIN"
Dünyada yaşanan ekonomik krize işaret eden Kurtulmuş, ''Ne yazık ki hükümetin kriz algılaması, sanki hiçbir şey olmuyormuş gibi. Sayın Başbakan, 'Hamd olsun, kriz bizi teğet geçer' diyor, ama önce atını sağlam kazığa bağlayacaksın. 'Türkiye'de kriz yok' diyenler, faiz oranlarına bir baksın. Daha krizin adı gelmeden faiz oranları 2 katına çıkmış'' şeklinde konuştu.

BAYKAL'A TAKDİR..
Kurtulmuş, Türkiye'de daha önce, eşi başörtülü olan birinin cumhurbaşkanı olup olmayacağının tartışıldığını ifade ederek, ''Ama buna 'olmaz' diyen sayın Baykal, şimdi partisinde çarşaflı hanımefendilere rozet takıyor'' dedi.

Bunu takdirle karşıladığını dile getiren Kurtulmuş, ancak Deniz Baykal'dan aynı hassasiyeti bundan sonrası için de beklediklerini kaydetti.

Kurtulmuş, konuşmasının sonunda, Şile'den Mehmet Belen, Beykoz'dan Salih Birinci, Üsküdar'dan Yılmaz Bayat ve Ümraniye'den Mehmet Bingöl'ü, 29 Mart 2009'daki yerel seçimlerde partisinin adayları olarak açıkladı.

Numan Kurtulmuş, sahneye çağırdığı adaylarla birlikte partilileri selamladı.

AA

ensonhaber