Miting öncesi şehirde gerilim artıyor 28.11.2008 23:19:02
Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP), yarın Erzurum'un güney ilçelerinde düzenleyeceği miting öncesinde polis kentte alarma geçti. DTP İl Başkanlığı binasının bulunduğu Mahallebaşı semtinde, akşam saatlerinde 20 kişilik bir grubun otomobilleriyle marşlar çalarak tur atmasının ardından polis, güvenlik gerekçesiyle semte giriş ve çıkışları kontrol altına aldı.
DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna ve bazı Milletvekilleri ile genel merkez yöneticilerinin 23 Kasım'da Hakkari'de başlattığı Doğu ve Güneydoğu bölge gezisinin Erzurum durağı öncesinde kentteki güvenlik tedbirleri artırıldı. Bugün DTP'nin Ardahan mitinginde çıkan olayların ardından Erzurum'da da DTP İl Başkanlığı'nın bulunduğu Mahallebaşı semtine otomobilleriyle gelen 20 kişilik bir grup marşlar çalarak, sloganlar attı. Bunun üzerine polis, semte giriş ve çıkışları kontrol altına aldı. Ekipler parti binasının çevresine barikat kurarken, kentin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi'nin de bir bölümünü trafiğe kapattı.
Öte yandan yarın sabah saatlerinde Tekman ilçesinde partilileriyle biraraya gelecek olan DTP'li yöneticiler daha sonra Karayazı, Hınıs ve Karaçoban ilçelerine gidecekler.

sabah haberleri