Osmaniye ile Kocaeli, İstanbul ve Adana İl Emniyet Müdürlüklerinin Ortaklaşa Yürüttükleri "Mühür Operasyonu" Kapsamında 11 Kişinin Yakalandığı ve Yakalanan 11 Kişiden 7'sinin Tutuklanarak Cezaevine Gönderildiği Bildirildi.

Osmaniye ile Kocaeli, İstanbul ve Adana İl Emniyet Müdürlüklerinin ortaklaşa yürüttükleri "Mühür Operasyonu" kapsamında 11 kişinin yakalandığı ve yakalanan 11 kişiden 7'sinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Örgüte Üye Olma, Yardım Etme, Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanma, Resmi Belgede Sahtecilik, Hırsızlık ve Başkalarına Ait Kimlik Bilgilerini Kullanma suçlarını işledikleri şüphesiyle Osmaniye, Kocaeli, İstanbul ve Adana'da eş zamanlı yapılan operasyonda; A.İ, O.İ, H.D., A.T., M.H.D., S.A., Ö.Ç, D.C., T.K., Y.Ç. ve İ.Ç isimli 11 şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Operasyon kapsamında ayrıca O.İ., A.İ. ve M.İ'ye ait ikametlerde yapılan aramada 1 adet CZ 75 marka 9 mm çapında ruhsatsız tabanca, tabancaya ait 2 adet şarjör, 29 adet 9 mm çapında fişek, 9 adet 7,65 mm çapında fişek, 1 adet 6136 SKM. kapsamında bıçak, 3 adet kamyon çakma şase etiketi, 2 adet sahte plaka, araç şase numarası basmada kullanılan 138 adet çelik numaratör, A.A. adına tanzim edilmiş 1 adet sahte sürücü belgesi, A.A. adına tanzim edilmiş 1 adet nüfus cüzdanı, O.T. adına tanzim edilmiş 1 adet sahte sürücü belgesi, 2 adet cep telefonu,1 adet fatura irsaliye koçanı, 20 adet kimlik fotokopisi, 2 adet araç ruhsat fotokopisi, 2 adet vergi levhası,1 adet taşıt kartı, 2 adet sahte K-1 taşıt belgesi,1 adet boş motorlu araç tescil belgesi ele geçirildiği bildirildi.

Ayrıca; gözaltına alınan şahısların arşiv incelemesinde; hırsızlık, dolandırıcılık, uyuşturucu madde kullanma ve satma, sahtecilik suçlarından çoğunluğunun kaydı olduğu, bir şahsın da hırsızlık ve dolandırıcılık suçundan Ankara ve Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüklerince arandığının tespit edildi, şüphelilerin suç unsurları ile birlikte adli makamlara sevk edildiği ve 7 şahsın tutuklandığı olayla ilgili firari bir şahsın yakalanması çalışmalarının devam ettiği belirtildi. (CİHAN)