Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde, Polisin Dur İkazına Uymayan Alkollü Sürücü, Kovalamaca Sonucu Yakalandı. Polise Zor Anlar Yaşatan ve Ancak 4 Ekip Tarafından Etkisiz Hale Getirilebilen Sürücünün, 305 Promil Alkollü Olduğu Tespit Edildi.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde, polisin dur ikazına uymayan alkollü sürücü, kovalamaca sonucu yakalandı. Polise zor anlar yaşatan ve ancak 4 ekip tarafından etkisiz hale getirilebilen sürücünün, 305 promil alkollü olduğu tespit edildi.

Olay, gece 01:00 sularında medana geldi. Yeşiltepe istikametinden çarşı istikametine giden 67 TF 594 plakalı içinde iki kişi bulunan kamyonun normal seyretmediğini fark eden polis ekibi, Devrek yol ayrımında aracı durdurmak istedi. Polisin uyarılarını dikkate almayan sürücü Hasan İpek, kaçmaya başladı. Bunun üzerine polisle kamyon şoförü arasında kovalamaca başladı. İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı diğer ekiplerin de devreye girmesi ile araç kısa süre sonra çevre yolunda durduruldu.

Kamyonda bulunan iki şahsın da alkollü olduğu anlaşılınca, polis, şahısları araçtan indirmek istedi. Aracından inen sürücü Hasan İpek el frenini çekmeyince 3 polis memuru, kamyonun önüne geçerek aracı durdurmaya çalıştı.

Aracın durdurulmasının ardından, polis memurlarına direnen sürücü İpek ve arkadaşı Mustafa Bozkurt ekipler tarafından etkisiz hale getirildi. Kelepçelenen şahıslar ekip araçları ile merkez karakoluna götürüldü. Karakol girişinde "Dur ihtarına neden uymadınız" sorusuna Mustafa Bozkurt, "Özür dileriz abi. Alkollüydük" yanıtını verdi. Sürücü Hasan İpek, sevk edildiği hastanede yapılan alkol testinde, 305 promil alkollü çıktı. Sürücü İpek hastane çıkışında, "Neden başkalarının hayatını tehlikeye atıyorsunuz" sorusuna sadece "Tabi, tabi" cevabını verdi.

Hasan İpek'in daha önce de alkollü araç kullanmaktan dolayı ehliyetine el konulduğu ve ehliyetini yeni aldığı da öğrenildi. Alkollü araç kullanmak ve polisin dur ihtarına uymamaktan dolayı işlem yapılacak olan Hasan İpek'in ayrıca mahkemeye sevk edileceği, Mustafa Bozkurt'a ise idari yaptırım cezasının kesildiği öğrenildi.

(CİHAN)