Hepatit C’de yüzde 60 başarı

29 Kasım 2008
Murat KAZANCI/İSTANBUL
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} Türk Karaciğer Vakfı, üye olmak için müracaat ettiği European Liver Patients Association (ELPA) ile Alman Karaciğer Vakfı üyelerini ağırladı.

Toplantıya katılan ELPA Başkanı Nadine Piorkowsky, kendisinin de dört yıl Hepatit C ile mücadele ettiğini söyleyerek, "Avrupa’da şu anda Hepatit C’nin tedavisinde yüzde 60 başarı sağlanıyor" dedi.

Sarıyer’deki İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıya Türk Karaciğer Vakfı Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Gürakar ile Alman Karaciğer Vakfı Başkanı Achim Kautz da katıldı.

ELPA Başkanı Nadine Piorkowsky, hastalıkla mücadelesi sırasında önce Almanya sonra Avrupa’da karaciğer vakfının kurulması için çalıştığını anlattı. Piorkowsky, Türkiye’de Hepatit hastaları ile tanışacağını belirterek, "Bundan önce hep Avrupa Birliği üyeleriyle çalışıyorduk. Şimdiden Türkiye’yi sitemize koyduk. Bu ortaklık iyi bir başlangıç olacaktır" diye konuştu.
hurriyet