Yılbaşı biletleri satışa çıktı. Bu yıl büyük ikramiye 25 milyon YTL.Satışlar bilet bayilerini şimdiden memnun etmiş durumda. Yılbaşı özel çekilişinde bir kişiye 25 milyon YTL verilecek. Özel çekilişte 1 kişi 5 milyon YTL, 1 kişi 1 milyon, yine bir kişi 500 bin YTL kazanmış oılacak. Yılbaşı özel çekilişinin ikramiyeleri bunlarla sınırlı değil. Çekilişte 5 kişiye 200 bin, 10 kişiye 100 bin, 50 kişiye 50 bin, 150 kişiye 10 bin, 150 kişiye 5 bin, yine 150 kişiye bin YTL ikramiye verilecek. Diğer ikramiyelerle birlikte, Milli Piyango 2 milyon 972 bin 82 kişiye toplam 144 milyon 25 bin YTL tutarında ikramniye dağıtmış olacak.

YILBAŞI BİLETLERİ ERKEN SATIŞA ÇIKTI

Aslında her yıl yıl sonuna doğru satışa çıkan yılbaşı biletleri bu yıl 9 Aralık çekilişinin Milli Piyango idaresi tarafından iptal edildiği için, daha erken satışa çıktı. Bugün satışa çıkan biletlere ise, talep oldukça fazlaydı. İstanbul en meşhur bilet bayilerinden Nimet Abla'da çalışanlara göre, varandaşın ilgisinin bu şekilşde devam etmesi durumunda yılbaşı biletleri 29 Aralık'ta bitebilir.

HERKESİN HAYALİ FARKLI

Yılbaşı özel çekilişinde bir kişiye 25 milyon YTL çıkacağını duyan vatandaş ise, bayiilere koştu. Ya çıkarsa umuduyla bilet kuyruğuna giren herkesin hayali ise, farklıydı. Bilet alan çoğu kişi büyük ikramiyenin kendisine çıkacağından pek de umutlu değil. Ancak bir umut diyerek yine de bilet alıp şansını deniyor. Şansı yaver gitsin diye bileti çocuğuna çektirenler de vardı.

HANGİ BİLET KAÇA SATILIYOR?

2009 yılı için bugün satışa çıkan yılbaşı özel çekilişi biletleri bayiilerde alıcılarını bekliyor. Bugün satışa çıkan çeyrek biletler 6 YTL'den, yarım biletler 12 YTL'den, tam biletler ise, 24 YTL'den satılıyor.