65 bin mağazada indirim var!

Dünya çapındaki ekonomik kriz en çok tekstil sektörünü etkiledi. Mağazalarda dal kıpırdamazken yılbaşı indirimini bir ay önceye çekmek sektördeki kanı hızlandırdı.

Krizin etkilerinden kurtulmak isteyen perakendeciler, İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Büyükşehir’in desteğiyle ‘Alışveriş için gün bugündür’ kampanyasını başlattı. Normalde yılbaşında indirim yapacak olan 65 bin noktada yüzde 70’i bulacak indirimler şimdiden başladı.

Perakendeye nefes aldıracak ‘Alışveriş için gün bugündür’ kampanyası bugün start alıyor. Alışveriş tarihinin en kapsamlı kampanyası kapsamında İstanbul’da 14 bin şirket ve 65 bin noktada indirim yaptı.

Mağazalar ‘İhtiyaçlarınızı ertelemeyin, alışverişi kesmeyin’ çağrısı yapacak. 24 sektör derneğinin bir araya geldiği, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) liderliğinde ve Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle başlatılan kampanya, talep süresince devam edecek.

"Ertelemeyin"

Konuya ilişkin toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte basının karşısına çıkan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, piyasanın durmasının herkesi olumsuz etkilediğini söyledi. Yalçıntaş ‘Biz krizden etkilendiğimizden daha çok kriz dedikodusundan etkileniyoruz. İç talebi durdurmamamız lazım. Ekim ve kasımda iç talep düştü. Bu, krizden daha büyük bir tehlike. Piyasalarda yaprak kıpırdamaz duruma gelirsek kendi krizimizi oluştururuz. İstiyoruz ki insanlar kriz kaygısıyla ihtiyaçlarını ertelemesinler’ diye konuştu.ekolay haber