Karaman marka oluyor


Karaman Belediyesi, şehri bir marka haline getirmek için harekete geçti.Karaman Belediyesi bir ilke imza atarak hem kenti, hem de kentteki tüm değerleri dünyaya tanıtmakla ilgili geniş kapsamlı calışmaya başladı.

Karaman marka olma yolunda
Uluslararası marka ve itibar danışmanı Serkan Yiğit koordinatörlüğünde ve konusunda uzman bir ekiple calışmalarına başlayan Karaman Belediyesi, bu anlamda önemli çalışmalar yapacak.

ŞEHRİN GELİRİ DE ARTACAK
Uygulanacak projede; Karaman’ın ülke ve dünya pazarlarından pay alması, daha iyi bilinmesi, anılması, hatırlanması, ziyaret edilmesi, doğal kaynak, ürün, üretim ile hizmetlere değer katmak ve şehrin gelirini arttırmak amaçlanıyor. Karaman’nın ulusal ve uluslar arası alanda şehir ve şehir ürünlerinin tanıtımı için gerekli yol haritasının belirlenip yapılması gerekenler hazırlanmis ve uygulaması başladı. Hazırlanan projelerin hayata geçirilmesi için çözüm üretilmesi, ulusal ve uluslar arası medyada Karaman’ın sık yer bulması gibi çalışmalar yapılarak, turist ve yatırımcıların gelebilmesi için projeler hazırlandı.
Karaman sehrinin ve Karaman`in ürün ve değer materyallerinin pazar payını arttırmak, imajını yükseltmek, tüketici beklentilerinin saptanmasından, rekabet koşullarının araştırılıp incelenmesine, reklam, halkla ilişkiler gibi “hedef kitle”’ye ve uygulama öğelerini birleştirip bütünleştirerek yurtiçi ve yurt dışı koordinasyonunun ve yönlendirilmesi hazırlanan yol haritasi ve tespitlerle sağlanmış ve belediye bu konuda dünya capında bir yaklaşım sergileyerek, Karaman'ın kaderini değiştirmek için ciddi bir adım atmış oldu.

ensonhaber