Baykal, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Sasalı Doğal Yaşam Parkı'nın açılışını yaptı.Açılışta çalışmalarını övdüğü Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun adaylığını yine açıklamayan ve alana girişte boynuna poşu takan Baykal, "Buraya geldiğimde Sasalı poşusu verdiler. Yarın gazetelerde Baykal'ın poşu açımlı diye okursunuz" diyerek basına göndermede bulundu.

Kürsüye çıkan Baykal İzmirliler’e seslenerek, "Sizleri görüyorum. Bu coşkunun arkasında bir devrin kapanıp, başka bir devrin açılacağını mı söylüyorsunuz? Bu coşku bana halkın bu iktidara karşı bir girişim içine girdiğini gösteriyor. Buradan Ankara'ya mesaj mı veriyorsunuz? Bekle geliyoruz, görülecek hesabımız var mı diyorsunuz? Bunu ezilen çiftçi, işsiz gençler için, yolsuzluklar karşısında hesap sormak için mi söylüyorsunuz? Geleceğiz ve yeni bir dönem mi başlatacağız diyorsunuz? Ben buradan bunu anladım" dedi.

Gazeteci izdihamdan bayıldı

Doğal Yaşam Parkı'nın açılışına çok sayıda vatandaş katılırken izdiham yaşandı. Bölgesel yayın yapan Yeni Asır Gazetesi Muhabiri Nuray Kaya, alana girişteki itişme sırasında turnikelerde sıkıştı, yaşanan itiş kakışın ardından bayıldı. Olay yerinde sağlık görevlisi bulunmadığı için Kaya'ya ilk müdahale 112 acil ekipleri tarafından 10 dakika sonra yapıldı. Kaya, daha sonra Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Haber: Bugün