PKK'da örgüt içi İNFAZ


PKK'nın Almanya sorumlularından Erdal Sinan kod adlı terörist 70 bin Euro ile kaçtıktan sonra öldürüldü.Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen operasyonlarda büyük kayıplar veren terör örgütünde, finansman ve kadro temininde yaşadığı sıkıntının yanı sıra yolsuzluk, cinsel taciz, örgütün paralarıyla kaçma gibi olaylar yaşanıyor. Terör örgütüne ait 70 bin avroyu çalan teröristin öldürüldüğü iddia edildi.

Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre, Almanya'da sokak terörünü tırmandıran ve ülkede yaşayan Kürt kökenli vatandaşları haraca kesen terör örgütü PKK'nın Almanya sorumlularından ''Erdal Sinan'' kod adlı terörist, Hannover kentinde düzenlenen ''Kürt Festivali'', ''bağış'' ve ''yardım'' adı altında yürütülen kampanyadan sağlanan 70 bin avro ile kayıplara karıştı.

Terör örgütünün Almanya sorumlularından ''Erdal Sinan'' kod adlı teröristin, Avrupa sorumlusu Sabri Ok'a bir mektup göndererek, önce ''örgütün kasası'' olarak bilinen ''Hamza'' kod adlı örgüt mensubunu ''zimmetine para geçirdiği'' gerekçesiyle tasfiye edilmesini sağladığı belirlendi. Terör örgütünün Almanya'daki mali işlerle ilgili bütün sorumluluğunu üzerine alan ve paralarla ortadan kaybolan ''Erdal Sinan'' kod adlı teröristin, infaz edildiği öne sürüldü.

Almanya'da terör örgütüne finansman temininde oldukça etkin olan bir dernekte geçtiğimiz aylarda yaşanan ''yolsuzluk'' iddiaları terör örgütünü karıştırmıştı. Terör örgütü uzantısı derneğin başkanlığına getirilen ''Kerim'' kod adlı A.Ç'nin, dernek hesaplarında inceleme yaptırması sonucunda, derneğin eski başkanı M.D. ve sevgilisi olduğu bildirilen A.K'nin örgüt paralarını şahsi harcamalarda kullandığı, yüz binlerce avronun şahsi hesaplara aktarıldığı belirlenmişti. Terör örgütü PKK tarafından sorgulanan dernek yöneticileri M.D. ve A.K. ortadan kaybolmuşlardı.

Geçen ay örgütün milyonlarca dolarını dolandıran ''Hüseyin Gazi'' kod adlı İsviçre sorumlusu hakkında ''infaz'' kararı alınmış, terör örgütünün Güney Kıbrıs sorumlusu ''Diyar'' kod adlı İ.Ü, terör örgütünün uzantısı dernek kasasında gizlenen 100 bin avroyu çalarak Rum vatandaşı bir hayat kadınıyla birlikte Yunanistan'a kaçmıştı.

Yine, terör örgütünün Ermenistan'daki kasası olarak bilinen Murat Yücel ve sevgilisi ''Mizgin'' kod adlı kadın terörist, yüklü miktardaki parayla kaçarken Ermenistan-İran sınırında yakalanmışlar, ''evlenebilmek için örgütün parasını kullandıkları'' yönünde öz eleştiri veren iki sevgilinin başları kesilmek suretiyle öldürüldükleri ortaya çıkmıştı.


ensonhaber