Suç örgütü çökertildi


Eşzamanlı operasyonlarla 92 kilo esrar ve çalıntı mallar ele geçirildi.Mersin ile Amasya, Gaziantep, Sinop, Şanlıurfa ve Tokat'ta, bir suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda, 32 kişinin yakalandığı, bu kişilerle birlikte 92 kilo esrar ile çalıntı olduğu belirlenen çok sayıda cep telefonu, bilgisayar ve televizyon ele geçirildiği bildirildi.

Zanlıların yapılan sorgulamasında 59 ev, iş yeri ve otomobilden hırsızlık olaylarına karıştıklarının belirlendiğini söyleyen Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, ''zanlılarla birlikte 92 kilo esrar, 3 demir kesme makası, 10 bilgisayar kasası, 11 monitör, 2 dizüstü bilgisayar, 5 kamera ve fotoğraf makinesi, 2 plazma TV, 2 tabanca, bir sahte nüfus cüzdanı ve toplam 102 cep telefonu ele geçirildi'' dedi.

Emniyet Müdürü Ekizer, aynı suç örgütü adına faaliyet gösteren 10 kişinin de daha önce işledikleri çeşitli suçlardan dolayı cezaevinde tutuklu olduklarını tespit ettiklerini kaydetti.

Ekizer, bu olayın dışında ayrıca, değişik tarihlerde 3 kişinin darp edilmesi ve birden fazla otomobilin kurşunlanması olaylarına karıştıkları belirlenen, biri çalıntı olmak üzere 5 tabanca ile yakalanan 5 kişinin tutuklandığını kaydetti. (AA)

ensonhaber