Ergenekon duruşması başladı


Ergenekon Davası'nın 23. duruşması başladı.''Ergenekon'' davasının 23'üncü duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Köksal Şengün, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi salonunda görülen davanın 23'üncü duruşmasını, katılan sanık ve avukatlara ilişkin yoklama yaparak başlattı.

Başkan Şengün, duruşmaya emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu tutuklu 39 sanığın geldiğini bildirdi. Başka suçtan tutuklu Sedat Peker ile Güler Kömürcü Öztürk'ün de aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar da duruşmaya katıldı. Diğer tutuklu sanıklar Kahraman Şahin, Selim Akkurt, Muhammet Yüce, Erkut Ersoy, Hüseyin Görüm ve Sevgi Erenerol ise duruşmaya getirilmedi.

Başkan Şengün, önceki celse tutuklu sanıklardan Aydın Yüksek'in sorgu ve savunmasının yarıda kaldığının anlaşıldığını belirtti.

Bu arada söz alan Yüksek, avukatının henüz gelmediğini bildirdi. Başkan Şengün, bunun üzerine tutuklu sanıklardan Fikret Emek'e söz verdi. Emek de henüz avukatının gelmediğini söyledi.

Daha sonra söz alan tutuklu sanıklardan Mehmet Zekeriya Öztürk de savunmasına ilişkin evrakı yanında getirmediğini belirterek, cezaevindeki koğuşunda olan evrakı buradan alıp gelebileceğini ifade etti.

Bunun üzerine Başkan Şengün, duruşmaya kısa süre ara verdi.

Duruşmada, daha sonra emekli binbaşı Fikret Emek'in savunmasının alınmasına geçildi.


ensonhaber