Hakkari'ye YA SEV YA TERK ET bayrağı


63 metrekare büyüklüğündeki dev Türk bayrağı, törenle göndere çekildi.


Hakkari Valiliği tarafından inşa edilen 25 metre yüksekliğindeki direk için özel olarak diktirilen 63 metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağı, düzenlenen törenle göndere çekildi.

Hakkari Valiliği tarafından Gazi Mahallesi Bayrak Tepe bölgesinde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi ekiplerinin görev yaptıkları güvenlik noktası bölgesine dev Türk bayrağı çekildi.

'TEK BAYRAK' MESAJI
Hakkari'ye Türkiye'nin en büyük Türk bayrağının çekilmesindeki zamanlama da dikkat çekti. Başbakan Erdoğan'ın "Tek bayrak, tek devlet, tek millet. Bu bayrağı kabul etmeyenler başka bir yere gidebilir" açıklaması, kamuyounda 'Ya sev ya terk et" mesajı olarak yorumlanmıştı. Bu açıklamanın ardından Hakkari'ye dev bayrak çekilmesi de bu mesajın pekiştirilmesi oalrak yorumlanıyor.İLÇELERE DE DİKİLECEK
İnşa edilen 25 metre yüksekliğindeki bayrak direğine 63 metrekare büyüklüğündeki bayrağın İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilmesinin ardından konuşan Vali Nasuhbeyoğlu, bu yerin artık "Bayrak Tepe" olarak anılmasını istedi. Nasuhbeyoğlu, benzer bayrak direklerinin ilçelerde de kurulmasının planlandığını söyledi.

ensonhaber