Erdoğan'a UZAYLI benzetmesi


Bahçeli, Başbakan Türkiye'ye uzaydan bakıyor, dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hayali pembe tablolar çizmekle suçladığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için, “Başka bir gezegende yaşıyor. Türkiye’ye siyasi miyopluktan körlüğe dönüşen bir gözle, uzaydan bakıyor” dedi.

PEMBE TABLO ÇİZİYOR
Bahçeli, dün ANAP ve DP’den çok sayıda kişinin MHP’ye katıldığı grup toplantısında AKP İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan bombalı saldırı eylemini nefretle kınadığını söyledi. Bahçeli, Türkiye’nin karanlık bir tablo içinde olmasına rağmen Erdoğan’ın AKP’nin Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada pembe tablo çizmesiyle gerçekler arasında “gece ve gündüz farkı kadar derin bir uçurum” bulunduğunu belirtti.
Bahçeli, “Başbakan hâlâ sözde başarı masalları anlatıyor. Böyle bir hayali tablo çizebilmesi, Başbakan’ın başka bir gezegende yaşadığını ve Türkiye’ye siyasi miyopluktan körlüğe dönüşen bir gözle, uzaydan baktığını göstermektedir” diye konuştu.

‘Ucuz istismar simsarı’
Bahçeli, 6 yıllık icraatı olan AKP iktidarının kartvizitinde “inanç hortumcusu, cepheleşme mimarı, manevi değer karaborsacısı, yolsuzluk yorgunu, yıkım taşeronu, AB ve ABD’nin sadık hizmetkârı, bölücülüğün örtülü hamisi, dokunulmazlığı kullanan adalet kaçkını, ucuz istismar simsarı” yazdığını ileri sürdü.
Bahçeli, AKP’nin, “kimlikleri okşayan kabile zihniyeti” ile bölücülüğün siyasi yollarla hayata geçirilmesi beklentisini hızlandırdığını savundu. (Milliyet)


ensonhaber