Üsküdar'da doğalgaz patlaması


Bir dairenin mutfağındaki doğalgaz kaçağından meydana gelen patlamada 3 kişi yaralandı.İki gün önce Kocaeli'nde meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği doğalgaz patlamasının ardından bir patlama haberi de İstanbul'dan geldi. Üsküdar'da bir dairenin mutfağındaki doğalgaz kaçağından meydana gelen patlamada 3 kişi yaralanırken sokak savaş alanına döndü.

Üsküdar Esatpaşa Mahallesi Nergis Sokak'ta bulunan 3 katlı bir binanın ikinci katında patlama meydana geldi. Patlama sırasında evde bulunan 5 kişi panikleyerek kendini sokağa attı. Mahalle sakinleri durumu İGDAŞ ve polis ekiplerine bildirdi. Patlama yerine gelen polis ve İGDAŞ ekipleri çevrede güvenlik önlemi alarak incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerde patlamaya mutfakta bulunan ocaktan sızan dogalgazın neden olduğu belirlendi. Olayda patlamanın meydana geldiği dairede bulunan Cengiz Yurdagül ve patlamanın meydana geldiği binanın karşısında bulunan apartmanda yaşayan Sevgi Söker ile oğlu 12 yaşındaki Taha Söker hafif şekilde yaralandı. Olay yerine gelen ambulanslarda ilk müdehalesi yapılan yaralılar tedavi altına alınmak üzere Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

SOKAK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
Patlama nedeniyle olayın meydana geldiği binada maddi hasar meydana geldi. Patlamanın yaşandığı binanın bazı duvarlarının çöktüğü, pencerelerinin büyük ölçüde hasar gördüğü gözlendi. Olayın meydana geldiği sokakta bulunan park halindeki 3 araçın da camları kırıldı. Patlamanın şiddetiyle evlerin pencerelerinden sökülen perdeler elektrik tellerinde asılı kaldı.

DEPREM OLDU SANDIK
Patlama sesiyle uykudan uyanan mahalle sakinleri kendilerini sokağa attı. Büyük panik yaşayan vatandaşlar şiddetli bir gürültüyle uyandıklarını söyleyerek, "Çok yüksek bir ses duyduk, deprem oluyor sandık. Dışarı çıktığımızda öyle olmadığını anladık. Doğalgaz kaçağı nedeniyle patlama meydana gelmiş" diye konuştular.


ensonhaber