AKP hangi başkanlarla yola devam edecek


AKP kimlerle yola devam edeceğini belirlemek için sandık kurdu.AK Parti, 12 büyükşehirde ''kimlerle yola devam edileceğini'' belirlemek üzere sandık kurdu.Yapılacak ilk temayül yoklamasında mevcut adaylarla ilgili teşkilata var olan "Belediye Başkanları ve çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz" gibi sorular yöneltilecek.

İLÇE BAŞKANLARI İÇİN DE YAPILACAK
İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Erzurum, Kocaeli, Adapazarı, Samsun, Konya, Gaziantep ve Kayseri'de temayül yoklaması yapacak olan AK Parti'de, büyükşehir belediyesinin yanı sıra bu illerdeki AK Partili ilçe belediye başkan adayları için de teşkilatın eğilimi alınacak.

OYLAMAYA KİMLER KATILACAK
AK Parti'nin yapacağı temayül yoklamasında, il yönetim kurulu asil üyeleri, kadın ve gençlik kolları il yönetim kurulu asil üyeleri, büyükşehir belediyesine oy kullanan ilçelerin ilçe yönetim kurulu üyeleri, aynı ilçelerin kadın gençlik kollarının yürütme kurulu üyeleri, büyükşehir belediye meclis üyeleri, il disiplin kurulu üyeleri ve il demokrasi hakem kurulu üyeleri oy kullanacak.

AK Partili ilçeler için de ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerinin görüşüne başvurulacak.

MYK'DA DEĞERLENDİRİLECEK
Elde edilen veriler ışığında perşembe günü yapılması beklenen AK Parti MYK toplantısında ise temayül yoklamaları değerlendirilecek.

Temayül yoklamasının yanı sıra 12 büyükşehirde anketlerin de yapılacağı ve o ilin milletvekillerinin de görüşüne başvurulacağı bildirildi.

Bu arada, Başbakan Erdoğan'ın bu hafta içinde tekrar aday gösterilmesine karar verilen bazı büyükşehir belediye başkanlarını kamuoyuna açıklaması da bekleniyor.

ANKETLERLE DESTEKLENECEK
14 Aralık Pazar günü de diğer illerin il belediye başkanları için sandık kurmayı planlayan AK Parti'de, bu yoklamaların, halkın eğilimlerinin belirleneceği anketlerle de destekleneceği ifade edildi.

Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın belediye başkanlarıyla ilgili performans değerlendirmelerinin de dikkate alınacağı ifade edildi.

ensonhaber